سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

حسین مسافرآستانه

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

مریم معترف - قادر آشنا - هوشنگ توکلی - برزین ضرغامی - سیدمحمد مجتبی حسینی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

امین رهبر - مهدی حاجیان - وحید لک - محسن حسن زاده - اتابک نادری - محمدمهدی بهداروند - محسن بابایی - علی عابدی - حسن جودکی - سیدوحید فخر موسوی - جلال تجنگی - محمدرضا الوند - رکسانا قهقرایی - حسین ملکی - لیلا مینائی - رضا حامدی خواه - سعید اسدی - رضا بصیرت - سامان خلیلیان - رضا برومند شاد - حسین طاهربخش - علیرضا حفیظی - مهدی آشنا - داور نمینی - مهدی دوایی

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

شهریار دبیری برای نمایش فرانکنشتاین

دوم :

نیلوفر استا برای نمایش اودیسه 2020

سوم :

مریم قهرمانی زاده برای نمایش مری پاپینز

بخش مسابقه پوستر

اول :

مهدی رایگانی برای نمایش دراکولا

دوم :

سروش حیدری برای نمایش شکار روباه

سوم :

محمد افشار برای نمایش اسم

بخش جایزه ویژه هیأت داوران

برگزیده :

نیما ایمان زاده برای نمایش باب بارا

رضا پورتراب زاده برای نمایش اپیدمی

حامد مکملی برای نمایش کمین ژاله

شهرام گیل آبادی برای نمایش یک دقیقه و سیزده ثانیه

بخش سرباز انقلاب (طراحی فضا)

برگزیده :

سیدمهرداد کاووسی برای نمایش زهی خیال باطل

بخش سرباز انقلاب (موسیقی)

برگزیده :

مهدی کرمی برای نمایش قاصد

بخش سرباز انقلاب (طرح و ایده)

برگزیده بدون اولویت :

مصطفی جعفری خوزانی برای نمایش انگشتری

سعید بادینی برای نمایش ژنرال

بخش سرباز انقلاب (بازیگر مرد)

برگزیده بدون اولویت :

سیدپویا امامی برای نمایش زندگی با طعم باروت

سیدمهرداد کاووسی برای نمایش زهی خیال باطل

بخش سرباز انقلاب (کارگردانی)

برگزیده :

سعید بادینی برای نمایش ژنرال

تقدیر :

مجتبی خلیلی برای نمایش زندگی با طعم باروت

سیدمهرداد کاووسی برای نمایش زهی خیال باطل

بخش سرباز انقلاب (بهترین نمایش)

برگزیده :

سعید بادینی برای نمایش ژنرال

بخش برگزیدگان شرکت متروی تهران

برگزیده :

محمد مهدی خاتمی برای نمایش سه شنبه های لعنتی

حسن عابدی برای نمایش پاشوره

سعید بادینی برای نمایش ژنرال

بخش تئاتر خیابانی (فضاسازی)

برگزیده :

احمد صمیمی - مارال ایزدبخش برای نمایش V.A.R

بخش تئاتر خیابانی (طراحی حرکت)

برگزیده :

سارینا شاد - سامان شکیبا برای نمایش مضحکه در مضحکه

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

سمیه مهری برای نمایش مضحکه در مضحکه

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

احمد صمیمی - امیرمحمد انصافی برای نمایش نبرد بام

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

محمدهادی عطایی برای نمایش نبرد بام

تقدیر :

سامان شکیبا برای نمایش حباب زیر آب

امیرحسین انصافی برای نمایش مضحکه در مضحکه

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

مهدی ضیائیان برای نمایش نبرد بام

تقدیر :

سمیه مهری برای نمایش مضحکه در مضحکه

بخش جایزه بزرگ جشنواره (تئاتر خیابانی)

برگزیده :

هادی کیانی برای نمایش واگویه ‌های یک فشنگ جنون‌ زده

بخش مسابقه (طراحی لباس)

برگزیده :

سعید معروفی برای نمایش تن ها

بخش مسابقه (طراحی صحنه)

برگزیده :

سعید موذنی برای نمایش بهشت حکیم الله

بخش مسابقه (طراحی نور)

برگزیده :

احسان فلاحت پیشه برای نمایش پنهان خانه پنج در

تقدیر :

رضا پورتراب زاده برای نمایش اپیدمی

بخش مسابقه (طراحی گریم)

برگزیده :

سارا اسکندری برای نمایش سگدو

بخش مسابقه (موسیقی و ساخت موسیقی)

برگزیده :

حسین اصیلی مازغی - عبدالرضا سرابی برای نمایش نگاهم به دریاست تا کسی آب را نبرد

بخش مسابقه (بازیگری زن)

برگزیده :

آیه کیانپور برای نمایش سگدو

برتر :

ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله

بخش مسابقه (بازیگری مرد)

برگزیده :

حمیدرضا محمدی برای نمایش هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود

برتر :

سروش طاهری برای نمایش سگدو

بخش مسابقه (نمایشنامه‌نویسی)

برگزیده :

محمد چرمشیر برای نمایش سگدو

برتر :

باقر سروش برای نمایش اتول سورون

بخش بزرگداشت های جشنواره

جمشید داورپناه - بهرام ابراهیمی - اختر تاجیک - همایون علی آبادی

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

امیر اسمی - رضا عابدینی - ساعد مشکی

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

رضا معطریان - محمد ژیان - سیامک زمردی مطلق

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

سیروس همتی - محمدعلی صادق حسنی - الهه پورجمشید

بخش هیات داوری بخش خیابانی

گلبرگ ابوترابیان - محمد مظفری - اردشیر صالحپور

بخش هیات انتخاب نمایش های صحنه‌ای

فرهاد قائمیان - شیوا مسعودی - شهرام زرگر

بخش هیات انتخاب نمایش های صحنه ای (غیر رقابتی)

افشین خورشید باختری - عباس اقسامی - رضا آشفته

بخش هیات داوری بخش مسابقه

فرهاد مهندس پور - پیام دهکردی - حسین پاکدل

بخش هیات انتخاب رادیو‌ تئاتر

کاظم نظری - فرهاد امینی - میرطاهر مظلومی

بخش هیات داوران رادیو تئاتر

نسیم ادبی - شهرام گیل آبادی - بهرام ابراهیمی - بهزاد فراهانی - علی فهیم دانش

بخش هیات داوری (دیگر گونه‌ های اجرایی)

امیر راد - سعید اسدی - آزاده گنجه

بخش هیات انتخاب بخش ویژه سرباز انقلاب

توحید معصومی - محمد لارتی - سعید خیرالهی

بخش هیات داوران بخش ویژه سرباز انقلاب

حسین ذوالفقاری - نصرالله قادری - امیرحسین شفیعی

بخش هیات انتخاب و داوری بخش تله تئاتر و گزارش‌ های صحنه ای

رضا حامدی خواه - روزبه معصومی - بیژن بیرنگ

بخش هیات انتخاب برگزیدگان جشنواره ‌های تئاتر استانی

سینا ییلاق بیگی - کوروش سلیمانی - محمدرضا الوند

بخش صحنه ای - مسابقه

شهروز دل افکار برای نمایش اتول سورون

افشین زمانی برای نمایش هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود

کاوه مهدوی برای نمایش کمدی زا

امیرحسین غفاری برای نمایش نسخ

عباس غفاری برای نمایش سگدو

محمدمهدی خاتمی برای نمایش سه شنبه‌ های لعنتی

علیرضا معروفی برای نمایش تن ها

احسان عبدالملکی دارایی برای نمایش راشومون

رضا بهرامی برای نمایش جوادیه

آرش فلاحت پیشه برای نمایش پنهان ‌خانه پنج در

محمدرضا محمودی برای نمایش پینوکیو

حسین اسدی برای نمایش آبگوشت زهرماری

سعید زارعی برای نمایش اسموکینگ روم

بخش صحنه ای - مهمان

محمد اکبری برای نمایش یک کاست لته

امیر دلفانی برای نمایش بین یه عالمه ماهی

فاتح بادپروا برای نمایش آژاکس

بخش صحنه ای - غیررقابتی

روزبه حسینی برای نمایش الف کاف شین

وحید نفر برای نمایش کاتالپسی

ابوالقاسم احدیان برای نمایش گودو

جواد صداقت برای نمایش هماتوم اپیدورال جن زده

داوود پورحمزه برای نمایش ژوان

محمدجواد صرامی برای نمایش تتراکرومات

امیر شاه‌ علی برای نمایش آپ.آرت.مان

علیرضا حمیدین برای نمایش ته بلیط

بخش مسابقه خیابانی

مارال ایزدبخش برای نمایش V.A.R

سمیه مهری برای نمایش مضحکه در مضحکه

هادی کیانی برای نمایش واگویه ‌های یک فشنگ جنون زده

آرش رضایی برای نمایش نگهبان آب

مهدی حبیبی برای نمایش هشت روز بدون تماس تصویری

سوران حسینی برای نمایش وطوپیا

سیدفریدون احمدی برای نمایش میه رگی کوو

هیام احمدی برای نمایش همیلو

مسعود براهیمی برای نمایش 6599

حسنا قبادی برای نمایش خوون سل

مهدی صالحیار برای نمایش سارگلین

حمیدرضا قزلباش برای نمایش قلیان اویونی

مهدی ضیاییان پور برای نمایش نبردبام

مصطفی کولیوندی برای نمایش بیست عدد آخر را من نشمردم

مالک آبسالان برای نمایش اوراقچی

سعید ذبیحی برای نمایش آل و نال

امیر رجب پور برای نمایش تن های تنها

علی کشاورزی برای نمایش حس...؟!

جلال حسنوند برای نمایش حباب زیرآب

علی قاضی برای نمایش لال بهیگ

بخش صحنه ای غیررقابتی (مهمان)

لیلی عاج برای نمایش کجایی ابراهیم

مرتضی شاه کرم برای نمایش برونسی

امیر دژاکام برای نمایش ایوب خان

اصغر خلیلی برای نمایش پات

حسن عابدی برای نمایش پاشوره

داوود فتحعلی بیگی برای نمایش عمو هاشم

کیومرث مرادی برای نمایش آژدهاک

حمید ابراهیمی برای نمایش کمان ابرو

حسین پارسایی برای نمایش سرباز

حمیدرضا نعیمی برای نمایش گرگاس یا روز بخیر

بخش سرباز انقلاب (خیابانی)

اکبر قهرمانی برای نمایش به نام

مجتبی خلیلی برای نمایش زندگی با طعم باروت

مهرداد حسینی برای نمایش زهی خیال باطل

سعید بادینی برای نمایش ژنرال

روح الله اریس برای نمایش قاصد

بهنام کاوه گویی برای نمایش هیچکس همچون تو مرد میدان نیست

امیر امینی برای نمایش سردار حرم

امین پورمند برای نمایش سرباز سردار

سیدپویا امامی برای نمایش پیله انقلاب

نسا سلیمانی برای نمایش انگشتری

بهاره سعیدی ‌پناه برای نمایش آن سال‌ ها

بخش خیابانی مهمان

پارسوا پاکیزه برای نمایش گراز گریزان

سیدمجید امینی برای نمایش #خودم_شروع_میکنم

محسن مسعودی فرد برای نمایش لبخند با طعم ماسک

پارسا پولادوند برای نمایش ترور در اوین

حسین برفی نژاد برای نمایش مجلس حماسه‌ خوانی نفر ششم

بخش دیگر گونه های اجرایی

نازنین زهرا رفیعی برای نمایش آنتروپی

حسین دریس برای نمایش میکرو مکبث

یاسر خاسب برای نمایش دیوار آسمان

سارا کریمیان اقبال برای نمایش هوم

مجید سرنی زاده برای نمایش سلول‌ ها با ما می‌ رقصند

مهیار جوادی ها برای نمایش تناسخ

رضا سعیدی برای نمایش حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی

میلاد جباری مولانا برای نمایش دموکراسی سفارشی

پویان محمودی برای نمایش پانزده ثانیه

جعفر حجازی برای نمایش 1984

بخش رادیو تئاتر

الهه جباری برای نمایش بوسه بر ماه

داریوش شهبازی برای نمایش اتاق 24

سیروس همتی برای نمایش فیش آباد

مبین بوی افزار برای نمایش قهرمان من تویی

علی حسین قلی زاده برای نمایش جزیره 130

مصطفی کولیوندی برای نمایش چریکه

طیبه صیدمحمدی برای نمایش پست بام

محمد رادمهر برای نمایش سوزنبان

عبدالرضا یعقوبی برای نمایش مجلس سیاه و دختر سلطان

علی بهرامی برای نمایش سین جیم

بخش منتخبان آثار برتر جشنواره‌های استانی

امیرحسین آژیر ارشد برای نمایش ریبوت

شعیب مکتب داری برای نمایش روییدن

حامد مکملی برای نمایش کمین ژاله

علیرضا محمودی برای نمایش ناخوانده

جلیل امیری برای نمایش چاقوی دم ‌کرده شب

ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله

احسان جانمی برای نمایش بیداری به وقت خون

سعید یوسفی برای نمایش خواهرم منم ایسمنه

رضا پورتراب زاده برای نمایش اپیدمی

رسول اونق برای نمایش راشومون

نیما ایمان‌ زاده برای نمایش باب بارا

حسن سبحانی برای نمایش نگاهم به دریاست تا کسی آب نبرد