برگزیدگان دوره سیودومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
مسابقه عکس
اول: پیمان ایروانی برای نمایش پهلوان کچل
دوم: ساره سرلک برای نمایش ننه دلاور بیرون پشت در
سوم: مهسا صفاریپور برای نمایش ریچارد دوم و مجموعه آثار ارائه شده
تقدیر
1. رضا قاسمی زرنوشه برای نمایش درخشش در ساعت مقرر
2. پریناز آلآقا برای مجموعه آثار ارائه شده
3. صنم توکلی برای مجموعه آثار ارائه شده
مسابقه پوستر
اول: خیام مؤیدی برای نمایش من خدا را دوست دارم
دوم: بهراد جوانبخت برای نمایش باغ آلبالو
سوم: رضا باباجانی برای نمایش ضلع پنجم یک مربع
تقدیر
1. شکوه احمدی برای نمایش پایتخت ریودوژانیرو
2. محمد افشاری برای نمایش مثل خاری در انگشت
3. صالح تسبیحی برای نمایش این نوبت از کسان
مسابقه تئاتر خیابانی
موسیقی
تقدیر: نصیر دامنی برای نمایش میارجلی، از ایرانشهر
بازیگری زن
برگزیده: الهام ریاضت برای نمایش یک داستان کاملاً واقعی، از ملایر
تقدیر: فاطمه مهدیآبادی برای نمایش انتظار عطر یوسف
بازیگری خردسال
تقدیر
1. سعیده ذبیحی برای نمایش انتظار عطر یوسف، از کرمانشاه
2. مریم کاظمی برای نمایش کوچی دیگر، از فارسان
بازیگری مرد
برگزیده: مصطفی کولیوندی برای نمایش پردهخوانی شیرین و فرهاد مدل 92، از دهلران
تقدیر: میثم سرآبادانی خیابانی برای نمایش املت با گوجه ایرانی، از تفرش
طرح و ایده
برگزیده: علیمحمد رادمنش برای نمایش چوپانها، از تهران
تقدیر: سعید خیراللهی برای نمایش پردهخوانی شیرین و فرهاد مدل 92، از دهلران
کارگردانی
برگزیده: سعید خیراللهی برای نمایش پردهخوانی شیرین و فرهاد مدل 92، از تهران
تقدیر: علی محمدرادمنش برای نمایش چوپانها، از تهران
مسابقه رادیو تئاتر
افکتوری
تقدیر: سعید نعمتیان برای نمایش جن بچه در حجله عریان و برای نمایش سِیر
بازیگری زن
برگزیده: نوشین حسنزاده برای نمایش امشب بهوقت مگر نمیخواند این خروس
تقدیر: نیایش بهمنیه «جن بچه در حجله عریان
بازیگری مرد
برگزیده: نورالدین جوادیان برای نمایش امشب بهوقت مگر نمیخواند این خروس
تقدیر: مجید نوروزی برای نمایش جن بچه در حجله عریان
تهیهکنندگی
تقدیر: رضا داداشی برای نمایش خون آشام، از قزوین
نمایشنامهنویسی
برگزیده: عمار خطی برای نمایش پست روی موج اف ام ردیف 109 مگا هرتز
تقدیر: پیام سعیدی برای نمایش سِیر
کارگردانی
برگزیده: رضا بهاروند برای نمایش جن بچه در حجله عریان
تقدیر: پیمان قریبپناه برای نمایش عکس اتفاق عزیز
مسابقه تئاتر بینالملل
موسیقی
برگزیده: ولادیمیر استانیفسکی برای نمایش Pythian Oratorio از لهستان
طراحی صحنه
برگزیده: آرش دادگر برای نمایش هملت، از ایران
بازیگری زن
برگزیده: نیکل هیسترس برای نمایش خانه برنارد آلبا، از آلمان
بازیگری مرد
برگزیده: پیام دهکردی برای نمایش مرد بالشی، از ایران
نمایشنامهنویسی
برگزیده: حسین کیانی برای نمایش در شورهزار، از ایران
کارگردانی
برگزیده: آرش دادگر برای نمایش هملت، از ایران
جایزه ویژه
برای نمایش زنان ایبسن یونی داهر از نروژ
جایزه بزرگ
برای نمایش هملت آرش دادگر از ایران
مسابقه تازههای تئاتر ایران
موسیقی
تقدیر: «بهنام رحیمی» برای موسیقی نمایش «مجردها»
برگزیده: «محمدرضا جدیدی» برای موسیقی نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»
طراحی صحنه
تقدیر: «منوچهر شجاع» طراح صحنه نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»
برگزیده: «سعید حسنلو» طراح صحنه نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»
بازیگری زن
تقدیر:
1- «رویا افشار» برای بازی در نمایش «مدریک»
2- «فاطمه امینی» برای بازی در نمایش مجردها
3- «الهام کردا» برای بازی در نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»
4- «شیدا خلیق» برای بازی در نمایش «ماضی استمراری»
گروه داوران در این بخش بازیگر برگزیده ای را اعلام نکرده اند.
بازیگری مرد
تقدیر:
1- «سروش طاهری» برای بازی در نمایش «مدریک»
2- «مجید امیری» برای بازی در نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»
3- «فربد فرهنگ» برای بازی در نمایش «به مناسبت ورود اشکان»
4- «امیر کربلایی زاده» برای بازی در نمایش-های «مرگ نویسنده» و «مجردها»
گروه داوران در این بخش بازیگر برگزیده ای را اعلام نکرده اند.
نمایشنامه نویسی
تقدیر:
1- «علیرضا نادری» برای نمایشنامه «فرجام سفر طولانی طوبا»
2- «سیدمحمد مساوات» برای نمایشنامه «قصه ظهر جمعه»
3- «جلال تجنگی» برای نمایشنامه «در همین نزدیکی»
گروه داوران در این بخش برگزیده ای را اعلام نکرده اند.
کارگردانی
تقدیر:
1- «سیدمحمد مساوات» برای کارگردانی نمایش «قصه ظهر جمعه»
2- «شهرام کرمی» برای کارگردانی نمایش «مدریک»
برگزیده: «سیدمحسن حسن زاده» کارگردان نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»
مسابقه مرور تئاتر ایران
موسیقی
برگزیده: حامد علیزاده برای نمایش بی بری، از رودان
تقدیر: علی امیدی برای نمایش کاریزما، از یزد
طراحی صحنه
برگزیده: علیرضا داوری برای نمایش بی بری، از رودان
تقدیر: مجتبی رستمی فر برای نمایش پرسه در لابلای فریمها، از اهواز
بازیگری نوجوان
تقدیر
1. حمیدرضا حافظ شجری برای نمایش دو بر یک به نفع بارسلونا، از مشهد
2. ساجده حاجیزاده برای نمایش بی بری، از رودان
بازیگری زن
برگزیده: زهره کامیاب برای نمایش رد پر پروانهای از آن سر دنیا، از کرمان
تقدیر
1. مژده ناظمی برای نمایش رد پر پروانهای از آن سر دنیا، از کرمان
2. بهناز سلیمانی برای نمایش بذار یه امشب بگذره، از تهران
3. مریم سالاری برای نمایش بی بری، از رودان
بازیگری مرد
برگزیده: سروش طاهری برای نمایش سنگ بست، از مشهد
تقدیر
1. ناصر آل خمیس برای نمایش پرسه در لابلای فریمها، از اهواز
2. علی صادقیزاده برای نمایش رد پر پروانهای از آن سر دنیا، از کرمان
3. فربد فرهنگ برای نمایش مجلس انتقامجویی هملت، از تهران
نمایشنامهنویسی
برگزیده: رسول حقجو برای نمایش پرسه در لابلای فریمها، از اهواز
تقدیر
1. رضا گشتاسب برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از یاسوج
2. جلیل امیری برای نمایش رد پر پروانهای از آن سر دنیا، از کرمان
کارگردانی
برگزیده: مجتبی رستمیفر برای نمایش پرسه در لابلای فریمها، از اهواز
تقدیر
1. رضا کرمیزاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از یاسوج
2. جلیل امیری برای نمایش رد پر پروانهای از آن سوی دنیا، از کرمان
مسابقه نمایشنامهنویسی
تقدیر
1. وحید جباری برای نمایش خیلی زود عادت میکنیم.
2. محسن زمانی برای نمایش چیزهایی که پشت در سردخانه جا میماند
3. سعید هاشمیپور برای نمایش یک فیلم مستند داستانی
4. مریم رنگرز برای نمایش ناتمام
5. افسانه شکاری برای نمایش بستنی یخی
گروه داوران در این بخش برگزیده ای را اعلام نکرده اند.