آثار شرکتکننده در دوره بیستویکم
آثار شرکت کننده در بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر
بخش مسابقه
1. آبیترین آسمان شهر، نوشته و کارگردانی پیمان دانشمند. نهاوند
2. آل، نوشته و کارگردانی بهزاد شاهنده. ساری
3. آن سوی خط، نوشته و کارگردانی ساسان قجر. زنجان
4. آندرانیک، نوشته حسین مهکام، کار حمید پورآذری. تهران
5. اطلسی نو بر شندره کهنه شهرزاد قصهساز، نوشته علیرضا نادرینجفآبادی، کار شکرخدا گودرزی. تهران
6. برخورد نزدیک از نوع آخر، نوشته چیستا یثربی، کار سیما تیرانداز. تهران
7. برو گمشو عزیزم، نوشته و کارگردانی امین بهروزی. شیراز
8. بُشر و ملیخا، نوشته عبدالحسین مرتضوی، کار میترا علوی طلب و عبدالحسین مرتضوی. تهران
9. پخش زنده تارزان، نوشته و کارگردانی رامتین بالف. بوشهر
10. تک سلولیها، نوشته و کارگردانی جلال تهرانی. تهران
11. توالت، نوشته وکارگردانی سوسن پرور. اراک
12. چهار حکایت از چندین حکایت رحمان، نوشته و کاگردانیر علیرضا نادرینجفآبادی. تهران
13. چیستا، نوشته و کارگردانی نادر برهانیمرند. تهران
14. خاتون غصهدار، برداشت اصغر خلیلی از پرده نئی بهرام بیضایی، کار اصغر خلیلی. اصفهان
15. خر از دست رفته، نوشته و کارگردانی فرهاد اصلانی. تهران
16.. خواب در فنجان خالی، نوشته نغمه ثمینی، کار کیومرث مرادی. تهران
17. داستان دیب خندهناک سادهلوح سپید هولناک، برداشت صادق مزاری جلالی از نوشته حسن حامد، کار صادق مزاریجلالی. آستانه اشرفیه
18. دود کعبه، نوشته و کارگردانی سعید شاپوری. تهران
19. دوستت دارم با صدای آهسته، نوشته چیستا یثربی، کار زهرا صبری. تهران
20. راز عروسک، نوشته داوود فتحعلیبیگی، کار ساسان مهرپویان. تهران
21. روی زمین، نوشته و کارگردانی افروز فروزند. تهران
22. زمزمه مردگان، نوشته و کارگردانی سیامک احصایی. تهران
23. زنان مهتابی، مرد آفتابی، نوشته چیستا یثربی، کار کوروش زارعی. قم
24. زنی که زیاد می دانست، برداشت مهشید ابراهیمیان از خانم نصرتالدوله جلال آلاحمد، کار علیرضا اولیایی. تهران
25. ژاندارک در آتش، نوشته محمد رحمانیان، کار محسن عربزاده. اصفهان
26. ساعت شنی، نوشته سیدمنصور ناصری، کار سعید شجاعی. بروجرد
27. سوگ مهر، نوشته حسن باستانی، کار حجتالله سیدعلیخانی. تهران
28. شیون، نوشته و کارگردانی علی عابدی. تهران
29. ضیافت شیطان، نوشته و کارگردانی امیر دژاکام. تهران
30. فاتح مشرق مهر، نوشته داوود اقدم، کار هادی حجازیفر. خوی
31. قرمز و دیگران، نوشته و کارگردانی محمد یعقوبی. تهران
32. قهوه تلخ، نوشته و کارگردانی شبنم طلوعی. تهران
33. کالیگولا شاعر خشونت، نوشته آتیلا پسیانی و محمد چرمشیر، کار آتیلا پسیانی. تهران
34. الکتر، نوشته نغمه ثمینی، کار سپیده نظریپور. تهران
35. کسی نیست که همه داستانها را به یاد آورد، نوشته محمد چرمشیر، کار رضا حداد. تهران
36. کمدی ارتباطات، نوشته امید طاهری، کار میثم عبدی. خمین
37. گاهی اوقات برای زنده ماندن باید مرد!، نوشته و کارگردانی نصرالله قادری. تهران
38. لوله، نوشته مهرداد رایانی مخصوص، کار نیما دهقان. تهران
39. مضحکه شبیه قتل، نوشته و کارگردانی حسین کیانی. تهران
40. موش در گنجه، نوشته احمد بیگدلی، کار سیدحسن اورازانی. قزوین
41. ناتمام، نوشته محمد چرمشیر، کار آناهیتا اقبالنژاد. تهران
42. هشتمین خوان، نوشته محمد رضاییراد، کار آروند دشتآرای. تهران
43. یادگاریها، نوشته محمد چرمشیر، کار رویا کاکاخانی. تهران
بخش دانشگاهی ـ صحنه
1. آرش، نوشته بهرام بیضایی، کار روحالله صدیقی. تهران.
2. آشویتس، نوشته و کارگردانی شهرام ابوالقاسمی. تهران.
3. آقا سفارشتون؟، نوشته و کارگردانی زهره غلامی. تهران.
4. اسید، نوشته امیر دژاکام، کار فتحالله نیازی. اصفهان.
5. بعد از یک نمایش، نوشته علی خودسیانی، کار سامان خلیلیان. اهواز.
6. پسرک خیال باف، نوشته یوجین اونیل، کار آرش سهرابی. اراک.
7. تلفن، نوشته و کارگردانی عاطفه معینی. تهران.
8. خانه روشنی، نوشته غلامحسین ساعدی، کار علیاکبر صدیقی. تهران.
9. خانه عروسک، نوشته هنریک ایبسن، کار کامبیز مهبوتی. تهران.
10. خرس، نوشته آنتوان چخوف، کار صادق داوریفر. تهران.
11. خیشخانه، نوشته حسین کیانی، کار غلامرضا خلعتبری. تنکابن.
12. داستان باغ وحش، نوشته ادوارد آلبی، کار احسان فاضلی. اصفهان.
13. دزدی از آقای برشت، نوشته و کارگردانی مجتبی چراغعلی. تهران.
14. ذرت بو داده، نوشته و کارگردانی محمد اسکندرزاده. دامغان.
15. ساحره سوزان، نوشته آرتور میلر، کار مهلقا باقری. تهران.
16. سفری برای آتش، نوشته و کارگردانی حمیدرضا سالاروند. آبادان.
17. شب آوازهایش را میخواند، نوشته یون فوسه، کار رضا گوران. تهران.
18. عروسی خون، نوشته فدریکو گارسیا لورکا، کار سارا امینی. تهران.
19. کافه یونسکو، نوشته اوژن یونسکو، کار میثم محمد. تهران.
20. مرد 1 مرد 2 دختر، نوشته و کارگردانی فاطمه محمدپور. تهران.
21. مرگ و دوشیزه، نوشته آریل دورفمان، کار پدرام رحمانی. اراک.
22. مناجات، نوشته فرناندو آرابال، کار نیما بیگلریان. تهران.
بخش دانشگاهی ـ جنبی
1. جایی در میان خوک ها، نوشته آثول فوگارد، کار کرامت رودساز. قزوین.
2. دینگو مارو، نوشته و کارگردانی مهدی ساکی. تهران.
3. دیوار بزرگ چین، نوشته ماکس فریش، کار یدالله آقاعباسی. کرمان.
4. شرم شیرین، نوشته و کارگردانی فرهاد عمادزاده. تهران.
5. کمدی ارتباطات، نوشته و کارگردانی میثم عبدی. تهران.
بخش دانشگاهی ـ بین الملل
1. خاطرات یک پرنده، نوشته [بینا]، کار حسین پیشرو. عراق.
2. رهایی، نوشته[بینا]،کار الوین میرزایوف. جمهوریآذربایجان.
3. کشتی، نوشته [بینا]،کار دراگان یوکیچ. کرواسی.
4. کنترباس، نوشته [بینا]، کار ایرانا پرلوآ الکساندر. جمهوریآذربایجان.
5. گرد همآیی پرندگان، نوشته [بینا]،کار ماری پیژنول. فرانسه.
6. یادداشت های روزانه یک دیوانه، نوشته [بینا]،کار جنت سلیمآوا. جمهوری آذربایجان.
بخش خارج از مسابقه
1. آخر خط، نوشته مینو فرشچی،کار سهراب سلیمی. تهران.
2. آژاکس، نوشته حمیدرضا نعیمی، کار آرش دادگر. تهران.
3. افشین و بودلف هر دو مردهاند، نوشته و کارگردانی قطبالدین صادقی. تهران.
4. اورفه، برداشت محسن حسینی از اورفه، کار محسن حسینی. تهران.
5. ایوانف، نوشته آنتوان چخوف، کار اکبر زنجانپور. تهران.
6. تله موش، نوشته آگاتا کریستی، کار داوود دانشور. تهران.
7. جشنواره آمین، نوشته پرویز زاهدی، کار فرزانه کابلی. تهران.
8. حر، نوشته و کارگردانی محمود عزیزی. تهران.
9. خاطرات هنرپیشه نقش دوم، نوشته بهرام بیضایی، کار هادی مرزبان. تهران.
10. داستان خرسهای پاندا به روایت یک ساکسیفونیست که دوست دختری در فرانکفورت دارد، نوشته ماتئی ویسنی یک، کار تینوش نظم جو. تهران.
11. در مصر برف نمیبارد...، نوشته محمد چرمشیر، کار علی رفیعی. تهران.
12. راز سرزمین من، نوشته حسین حیدرزاده، کار نادر رجبپور. تهران.
13. مکبث، نوشته ویلیام شکسپیر، کار حسین فرخی. تهران.
14. یوسف و زلیخا، نوشته و کارگردانی پری صابری. تهران.
بخش بین الملل
1. بذار خره بره (ولش کن بره)، نوشته و کار گروهی. انگلستان.
2. پوزه چرمی، نوشته هلموت کراوزر، کار علیرضا کوشکجلالی. آلمان.
3. خشمگینان، برداشت سباستیان نوبلینگ و دانیل وال از ایفوریوزی نانی بالسترینی، کار جان گئورگ شیرمر. آلمان.
4. دوتا خوبه- سه تا زیاده!(حکایت دو دوست)، نوشته [بینا]، کار جاکوس سفر این متیسن. دانمارک.
5. طبیعت مرده، نوشته فاوستو پاراویدینو، کار سرنا سینگا گلیا. ایتالیا.
6. قصه پریان، نوشته [بینا]، کار ک. لمی. بیگلین. ترکیه.
7. قصه زمستان، نوشته ویلیام شکسپیر، کار دومنیک هیل. اسکاتلند.
8. مکبث، نوشته ویلیام شکسپیر، کار سهیل پارسا و پیتر فاربریج. کانادا.
9. ها! هملت!، نوشته ویلیام شکسپیر، کار مارکوس زونر و پاتریشیا باربوبیانی. سوییس.
10. یک قطره خون، نوشته [بینا]، کار اشواتهاما جی. دی سالی جونز. هند.
بخش مرور
1. آبگوشت زهر ماری، نوشته وکارگردانی آرش آبسالان. تهران.
2. اژدهاک، نوشته بهرام بیضایی، کار ندا هنگامی. اراک.
3. خانه برناردا آلبا، نوشته فدریکوگارسیا لورکا، کار روبرتو چولی. آلمان/ ایران.
4. دایره بسته، نوشته اریش ماریا رمارک، کار منیژه محامدی. تهران.
5. رقص روی لیوانها، نوشته و کارگردانی امیررضا کوهستانی. شیراز.
6. سبز سهراب سرخ، نوشته محمدباقر نباتی مقدم، کار مجید واحدیزاده. اردبیل.
7. عروس باران، نوشته حسن رحیمی، کار حسین یاسمی. گنبد.
8. محاله فکر کنید این طوریام ممکنه بشه...، نوشته چیستا یثربی، کار سیما تیرانداز. تهران.
9. همان همیشگی، نوشته و کارگردانی ریما رامینفر. تهران.
بخش خیابانی
1. آرش چگونه آرش شد، نوشته و کارگردانی غلامحسن هدیهلو. تهران.
2. آشغالو زمین نریز، نوشته و کارگردانی حمید کاکاسلطانی. تهران.
3. آی ترک-گون ترک، نوشته و کارگردانی حمیدرضا میرزایی. گنبد کاووس.
4. بسه دیگه، زیاد حرف نزن، نوشته نیما بیگلریان، کار فهیمه باروتچی. همدان.
5. بی نام و نشان، نوشته و کارگردانی وحید فخر موسوی. رشت.
6. پنت گراز، نوشته و کارگردانی حسن سبحانی. میناب.
7. تهاجم، نوشته و کارگردانی علی روحی. مشهد.
8. چوپی، نوشته [بینا]، کار عبدالله کریمی. سنندج.
9. حرف منهای حرف، نوشته و کارگردانی امیر کربلاییزاده. تهران.
10. خورتاب، نوشته [بینا]، کار محمدصادق حسنی. لاهیجان.
11. دادو، نوشته [بینا]، کار منوچهر محمدپور. بجنورد.
12. دارت، نوشته و کارگردانی جواد رادمرد. قوچان.
13. در تماس، نوشته و کارگردانی خداداد خدام. اراک.
14. دستفروش، نوشته نعمت ایزدی، کار مختار محمدی. مریوان.
15. دفاعیه کراسوس، نوشته پیام عزیزی، کار فربد عزیزی. شازند.
16. دمام، نوشته و کارگردانی نیما نعمتیزاده. بوشهر.
17. دنیای آب(2)، نوشته و کارگردانی رسول حقجو. تهران.
18. دو چاپی، نوشته [بینا]، کار محمد دیندشتی. ایرانشهر.
19. دوچرخه، نوشته و کارگردانی علیاصغر راسخراد و اکبر قهرمانی. تهران.
20. دورترین...، نوشته [بینا]، کار محمدمهدی خاتمی. مشهد.
21. دهلی، نوشته [بینا]، کار علیرضا صنعتی رودی. خواف.
22. دیوانه نشوید، نوشته اکرم حاجیوند، کار مهرداد اکبری. تهران.
23. ذکر، نوشته ماندانا عبقری، کار علیرضا دهقانی. تهران.
24. رینگ، نوشته خشایار عابدیان، کار رامین محمودیان. تهران.
25. سی تین، نوشته مهدی جعفری، کار شجاع محمدی. فارسان.
26. شعار تا شعور، نوشته اکرم حاجیوند، کار شهاب غزالی. تهران.
27. طلسم، نوشته وکارگردانی علی شایانفر. تهران.
28. غمنامه رستم و سهراب، نوشته مجید امرایی، کار علی جامی. زاهدان.
29. فریاد در سکوت، نوشته ادهم کارگر بلداجی، کار حجتالله نظری. پل دختر.
30. قانون زندگی، نوشته و کارگردانی مرتضی وکیلیان. تهران.
31. قصه آقارضا، نوشته رسول حقجو، کار مهدی شفیعیزرگر. تهران.
32. کلاغ پر، نوشته و کارگردانی عقیل تقیزاده. تهران.
33. کوسه گردی، نوشته و کارگردانی محمدرضا خورشیدی. ملایر.
34. گیرودار پهلوان، نوشته حسن باستانی، کار حسن مجیدی. /چهارمحال و بختیاری.
35. لوح فروش، نوشته و کارگردانی ابوالفضل اجاقپور. مرند.
36. مال بارکنون، نوشته و کارگردانی شریف اسلامی. یاسوج.
37. محمد شمر، نوشته [بینا]، کار محمد صمدیان. اراک.
38. مردی که میخواست بازیگر شود، گدا شد، نوشته خسرو بامداد، کار علیرضا پاکزاد. تهران.
39. معرکه یاد، نوشته زمان رضایی، کار علیاصغر پورقهرمان. ایلام.
40. مقصر کیه؟، نوشته و کارگردانی مجید امرایی. تهران.
41. نداری، نوشته کاظم جهانگیرزاده، کار احد کریمی. مشکینشهر.
42. وای که چقدر من گلم!، نوشته و کارگردانی محمدرضا دیناروند. بوشهر.
43. همه با هم به سوی تندرستی...، نوشته [بینا]، کار سامان خلیلیان. اهواز.
44. یک بازیگر واقعی، نوشته و کارگردانی سجاد ارثیهاشمی. تبریز.
نمایشنامهخوانی
1. ببر کاپیتان، نوشته آثول فوگارد، کار ایمان افشاریان. تهران.
2. تجربههای اخیر، برداشت امیررضا کوهستانی از نوشته نادیا رز و ژاکوب ورن، کار امیررضا کوهستانی. تهران.
3. درس، نوشته اوژن یونسکو، کار کیومرث مرادی. تهران.
4. غولتشنها، نوشته کارلو گلدونی، کارحمید پورآذری. تهران.
5. ملودی ورشو، نوشته لئونید زورین، کار مریم کاظمی. تهران.
6. منم اومدم، نوشته ژیرایر آنانیان، کار صدرالدین شجره. تهران.
7. یرما، نوشته فدریکو گارسیالورکا، کار احسان فکاء. تهران.
8. یک مؤلف، یک بازیگر، نوشته فرانسوا کلاویه، کار تینوش نظمجو. تهران.
بخش تعزیههای علوی
1. تولد امام حسین (ع). شیراز.
2. حبیبابن مظاهر. قزوین.
3. حجهالوداع. اراک.
4. حُر، نوشته محمود عزیزی، کار محمود عزیزی. تهران.
5. شهادت امام حسین (ع). تهران.
6. عبدالله عفیف. تهران.
7. عروسی امام حسین (ع) و شهربانو. تهران.
8. قانیای فرنگ. طالقان.
9. قیسابن مسهر صیداوی. تفرش.
10. یوسف و زلیخا، نوشته [بینا]، کار [بینا]. تهران.