برگزیدگان دوره سیویکم
کاندیداها و برگزیدگان دوره سیویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
مسابقه پوستر
اول: آرش تنهایی
دوم: مهدی فاتحی
سوم: خیام مؤیدی
تقدیر: حامد بارئی طبری و بابک صفری
مسابقه عکس
اول: کاوه کرمی
دوم: رضا قاسمی زرنوشه
سوم: آوا کیایی
تقدیر: لیلی صدیق و شرمین ولی محمد
بخش مسابقه تئاتر خیابانی
کارگردانی
برگزیده: علیمحمد رادمنش برای نمایش چه پی و چوچاپ، از جیرفت
تقدیر: حیدر رضایی برای نمایش هفت خوان از تولید به مصرف
موسیقی
برگزیده: کیارش رحیمی،محمد زارع و علیجان اسماعیلی برای نمایش مترسک
تقدیر: عبدالرضا غلامی برای نمایش چه پی و چوچاپ
طراحی صحنه
برگزیده: مصطفی کولیوندی برای نمایش هفت خوان از تولید به مصرف، از دهلران
تقدیر: مهتاب سیفعلیپور و محسن فاریابی برای نمایش چه پی و چوچاپ
بازیگری زن
برگزیده: مرجان قاسمی برای نمایش هفت خوان از تولید به مصرف، از دهلران
تقدیر: فاطمه علیپرست برای نمایش افسانه آه، از لاهیجان و فاطمه رادمنش برای نمایش چه پی و چوچاپ، از جیرفت
بازیگری مرد
برگزیده: علیمحمد رادمنش برای نمایش چه پی و چوچاپ، از جیرفت
تقدیر: مرتضی کهن برای نمایش در انتظار افتتاح، از تهران و مصطفی کولیوندی برای نمایش هفت خوان از تولید به مصرف، از دهلران
طرح و ایده
برگزیده: علیمحمد رادمنش برای نمایش چه پی و چوچاپ، از جیرفت
تقدیر: حیدر رضایی برای نمایش هفت خوان از تولید به مصرف
مسابقه رادیو تئاتر
بازیگری زن
سحر حاجی آغاسی و فریبا طاهریفرد
بازیگری مرد
امیر جوشقانی و بیوک میرزایی
تهیهکنندگی
فرشاد آذرنیا
نمایشنامهنویسی
بابک صفیخانی
کارگردانی
مینو جبارزاده
بخش مسابقه ایران
موسیقی
نامزدها
1. مروارید مهر برای نمایش طعم آلوی جنگلی
2. امید سعیدی برای نمایش تعزیه اشباح بر دریای پارس
3. فرشاد فزونی برای نمایش ترن
4. سیاوش لطفی برای نمایش پوتینهای عمو بابا
تقدیر: فرشاد فزونی برای نمایش ترن
برگزیده: سیاوش لطفی برای نمایش پوتینهای عمو بابا
طراحی صحنه
نامزدها
1. سیدحجت طباطبایی و امین فاضلی برای نمایش مرخصی برای چند روز
2. سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
3. منوچهر شجاع برای نمایش ترن
4. سینا ییلاق بیگی برای نمایش طعم آلوی جنگلی
5. سیامک احصایی برای نمایش مرد مقابل
6. شیما میر حمیدی برای نمایش عروسکهای سکوت
برگزیده: سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
تقدیر: سینا ییلاق بیگی برای نمایش طعم آلوی جنگلی
بازیگری مرد
نامزدها
1. امیر جعفری برای نمایش ترن
2. امیر کربلاییزاده برای نمایش من 15 سال گریه نکردم
3. محسن افشار برای نمایش فولاد هرگز زنگ نمیزند
4. فرزین صابونی برای نمایش ترن
5. رضا پاپی برای نمایش تعبیر یک رؤیا
6. امیر کاوه آهنین جان برای نمایش مرد مقابل
7. سیدعلی موسویان برای نمایش سی و سه
8. کیوان خانبگی برای نمایش دوربرگردان
9. مسعود حجازی مهر برای نمایش تعبیر یک رؤیا
10. وحید آقاپور برای نمایش ترن
11. مهدی حاجیان برای نمایش تردید نکن هوراشیو
12. جواد زیتونی برای نمایش رام کردن زن سرکش
13. علی سلیمانی برای نمایش ترن
14. امین خانزاده برای نمایش سایهها وباد
15. حسین محب اهری برای نمایش رام کردن زن سرکش
16. علیرضا مهران برای نمایش سی و سه
برگزیده: فرزین صابونی برای نمایش ترن
تقدیر
1. امیر کاوه آهنین جان برای نمایش مرد مقابل
2. حسین محب اهری برای نمایش رام کردن زن سرکش
3. علیرضا مهران برای نمایش سی و سه
بازیگری زن
نامزدها
1. گیتی قاسمی برای نمایش من 15 سال گریه نکردم
2. نسیم ادبی برای نمایش آمینیون
3. رؤیا جاویدنیا برای نمایش مرد مقابل
4. نازنین بابایی برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
5. آناهیتا همتی برای نمایش تعبیر یک رؤیا
6. رؤیا نونهالی برای نمایش طعم آلوی جنگلی
7. شقایق فتحی برای نمایش آخرین حکایت فرهاد
8. رؤیا افشار برای نمایش درخشش در ساعت مقرر
9. مریم کاظمی برای نمایش رام کردن زن سرکش
10. سحر دولتشاهی برای نمایش ترن
11. روشنک گرامی برای نمایش دوربرگردان
12. بهناز نادری برای نمایش تردید نکن هوراشیو
13. سمیرا ذکایی برای نمایش دوربرگردان
14. شیوا خسرومهر برای نمایش طعم آلوی جنگلی
برگزیده: رؤیا افشار برای نمایش درخشش در ساعت مقرر
تقدیر:
1. رؤیا نونهالی برای نمایش طعم آلوی جنگلی
2. آناهیتا همتی برای نمایش تعبیر یک رؤیا
3. گیتی قاسمی برای نمایش من 15 سال گریه نکردم
نمایشنامهنویسی
نامزدها
1. سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
2. هاله مشتاقینیا برای نمایش مرد مقابل
3. میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس وقتی کاپوچینو تمام میشود
4. مهدی میر باقری برای نمایش آخرین حکایت فرهاد
5. حمیدرضا آذرنگ برای نمایش ترن
6. عباس عبداللهزاده برای نمایش سیوسه
7. خیرالله تقیانیپور برای نمایش تعبیر یک رؤیا
برگزیده: میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس وقتی کاپوچینو تمام میشود
تقدیر:
1. خیرالله تقیانیپور برای نمایش تعبیر یک رؤیا
2. حمیدرضا آذرنگ برای نمایش ترن
کارگردانی
نامزدها
1. نیما دهقان برای نمایش ترن
2. نوشین تبریزی برای نمایش طعم آلوی جنگلی
3. خیرالله تقیانیپور برای نمایش تعبیر یک رؤیا
4. سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
5. حمیدرضا نعیمی برای نمایش درخشش در ساعت مقرر
6. فریدون ولایی برای نمایش سایهها و بادها
7. میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس وقتی کاپوچینو تمام میشود
8. سیما تیرانداز برای نمایش مرد مقابل
برگزیده: سیما تیرانداز برای نمایش مرد مقابل
تقدیر:
1. فریدون ولایی برای نمایش سایهها و باد
2. سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاسالدین معالفارق
بخش مسابقه بینالملل
•موسیقی
نامزدها
1. فرید یوسفی و بابک مهری برای نمایش گیل گمش، از ایران
2. فرشاد فزونی، مارتین گانتنباین، سیلوان یگر برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
3. بامداد افشار برای نمایش ویتسک، از ایران
برگزیده: فرید یوسفی و بابک مُهری برای نمایش گیل گمِش، از ایران
•طراحی لباس
نامزدها
1. مژگان عیوضی برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
2. آتوسا قلم فرسایی برای نمایش هملت ، از ایران
3. پریدخت عابدیننژاد برای نمایش دومینوی الهی، از ایران
برگزیده: آتوسا قلم فرسایی برای نمایش هملت، از ایران
طراحی صحنه
نامزدها
1. آنیا هرتکرن، ماری هُلتر و علیاصغر دشتی برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
2. منوچهر شجاع برای نمایش هملت، از ایران
برگزیده: منوچهر شجاع برای نمایش هملت، از ایران
•بازیگری مرد
نامزدها
1. فربد فرهنگ برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
2. حبیب رضایی برای نمایش قرار، از ایران
3. هوتن شکیبا برای نمایش ننه دلاور بیرون پشت در، از ایران
4. آرا هاروتونیان برای نمایش میمومانیا، از ارمنستان
5. مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش ویتسک، از ایران
6. آروس اروز برای نمایش شاه ابو، از مجارستان
برگزیده: مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش ویتسک، از ایران
تقدیر: فربد فرهنگ برای نمایش تل ضحاک
•بازیگری زن
نامزدها
1. ستاره پسیانی برای نمایش هملت، از ایران
2. هانیه توسلی برای نمایش قرار، از ایران
3. مینا درودیان برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
4. پانتهآ پناهیها برای نمایش ویتسک، ازایران
5. کماله حسین آوا برای نمایش زنی در حادثه قطار، از آذربایجان
برگزیده: پانتهآ پناهیها برای نمایش ویتسک، از ایران
تقدیر: هانیه توسلی برای نمایش قرار
•نمایشنامهنویسی
نامزدها
1. لاون مولر برای نمایش هتل شگفتانگیز، از کره جنوبی
2. نسیم احمدپور برای بخش برای نمایش تل از برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
3. طلا معتضدی برای نمایش قرار، از ایران
برگزیده: فاقد انتخاب
تقدیر
1. نسیم احمدپور نویسنده بخش برای نمایش تل از برای نمایش تل ضحاک به عنوان یک متن اقتباسی
2. طلا معتضدی برای نمایش قرار به عنوان یک متن اورژینال
•کارگردانی
نامزدها
1. مهدی امین لاری برای نمایش دومینوی الهی، ازایران
2. رضا ثروتی برای نمایش ویتسک، از ایران
3. زولتان بالاز برای نمایش شاه ابو، از مجارستان
4. سیامک احصایی برای نمایش قرار، از ایران
5. علیاصغر دشتی و نیکلاس هلبلینگ برای نمایش تل ضحاک، ایران و سوئیس
برگزیده: علیاصغر دشتی و نیکلاس هلبلینگ کارگردانان نمایش برای نمایش تل ضحاک، محصول ایران و سوئیس
برگزیده جایزه ویژه
گروه نمایش برای نمایش ویتسک، رضا ثروتی از ایران
•موسیقی
نامزدها
1. سیدحمید لاجوردی برای نمایش باید امشب بروم
2. سعید تهرانی برای نمایش رابینسون کروزوئه
3. امید رمضانی برای نمایش جیک جیک ما گنجشکها به خانه باز میگردیم
4. محمد فرشتهنژاد برای نمایش آن سمها سرگذشتمان نبشت
برگزیده: محمد فرشتهنژاد برای نمایش آن سمها سرگذشتمان نبشت
تقدیر: سعید تهرانی برای نمایش رابینسون کروزوئه، از تهران
•طراحی صحنه
نامزدها
1. مهدی صباغی برای نمایش زمان لرزه
2. امیر حسین دوانی برای نمایش پروانگی
3. مسلم نارکی برای نمایش پرخاشهای زنی که مادر بود
4. فرشاد منظوفینیا برای نمایش شب بهخیر کوچولو
برگزیده: امیرحسین دوانی برای نمایش پروانگی
تقدیر: مسلم نارکی برای نمایش پرخاشهای زنی که مادر بود، ازگچساران
•بازیگری مرد
نامزدها
1. مرتضی شاه کرم برای نمایش تو هرگز نخواهی گشت
2. امید عباسی برای نمایش پروانگی
3. بهرام افشاری برای نمایش رابینسون کروزوئه
4. فرهاد شریفی برای نمایش هیچ کس
5. مهران امام بخش برای نمایش زمان لرزه
6. صاحب آهنگر برای نمایش تولدت مبارک سامی
برگزیده: بهرام افشاری برای نمایش رابینسون کروزوئه
تقدیر:
1. مهران امام بخش برای نمایش زمان لرزه، از تهران
2. صاحب آهنگر برای نمایش تولدت مبارک سامی، از ساری
•بازیگری زن
نامزدها
1. طیبه نیکآزاد برای نمایش خانه شیشه ای
2. محبوبه خادمی برای نمایش پرخاشهای زنی که مادر بود
3. مریم عطیه میرزایی برای نمایش خون و ماتیک
4. فاطمه مکاری برای نمایش تولدت مبارک سامی
5. رؤیا میر علمی برای نمایش زمان لرزه
6. لعیا زنگنه برای نمایش شب بهخیر کوچولو
برگزیده: رؤیا میر علمی برای نمایش زمان لرزه .
تقدیر:
1. مریم عطیه میرزایی برای نمایش خون و ماتیک، از کرمانشاه
2. طیبه نیکآزاد برای نمایش خانه شیشه ای، از آبادان
جایزه ویژه: تقدیر از بازیگر خردسال کیانا فتحنیا برای نمایش شب بخیر کوچولو
•نمایشنامهنویسی
نامزدها
1. کامران شهلایی برای نمایش باید امشب بروم
2. علی افضل برای نمایش پروانگی
3. حمیدرضا نعیمی برای نمایش رابینسون کروزوئه
4. اصغر گروسی برای نمایش زمان لرزه
5. رؤیا افشار برای نمایش هیچ کس
برگزیده: اصغر گروسی نویسنده نمایش برای نمایش زمان لرزه
تقدیر:
1. حمیدرضا نعیمی برای نمایش رابینسون کروزوئه
2. علی افضل برای نمایش پروانگی
•کارگردانی
نامزدها
1. رؤیا افشار برای نمایش هیچ کس
2. عامر مسافر برای نمایش پروانگی
3. میلاد نیکآبادی برای نمایش رابینسون کروزوئه
4. علی حیدری برای نمایش خانه شیشه ای
5. مهدی صباغی برای نمایش زمان لرزه
برگزیده: عامر مسافر برای نمایش پروانگی
تقدیر:
1. میلاد نیکآبادی برای نمایش رابینسون کروزوئه
2. علی حیدری برای نمایش خانه شیشه ای