آثار شرکتکننده در هفدهمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر
بخش مسابقه
1. آینه توی سقف، نوشته و کارگردانی کوروش زارعی. قم.
2. اژدهاک، نوشته بهرام بیضایی، کار سپیده نظریپور. تهران.
3. اژدهاک، نوشته بهرام بیضایی، کار وحید عوضزاده. تهران.
4. بی دلیل نیست، نوشته [بینا]، کار غلامرضا قراری. کرمان.
5. پارک نبش خیابان، نوشته و کارگردانی افروز فروزند. تهران.
6. پانسیون، نوشته و کارگردانی مصطفی توفیقی. بروجن.
7. جریره، زنی برای سپیده دمان، نوشته چیستا یثربی، کار منیژه دلدار گلچین. تهران.
8. جل پشتها، نوشته حسین فضلالهی، کار مجید پرهیز وثوق. کهکیلویه و بویر احمد.
9. حشمت، نوشته محمد چرمشیر، کار بهرام عظیمپور. تهران.
10. حکایت مطربان این دیار، نوشته و کارگردانی رحمان سیفیآزاد. تهران.
11. در فراق فرهاد، نوشته و کارگردانی ناصح کامگاری. تهران.
12. دریاییها، نوشته علی مؤذنی، کار احمد طاهونچی. مشهد.
13. دیوار، نوشته علیرضا نادری نجفآبادی، کار محمد محسن علیخانی. تهران.
14. رقص کاغذ پارهها، نوشته و کارگردانی محمد یعقوبی. تهران.
15. رکوئیم، برداشت سودابه مجاوری از مرگ تانیا محمدصادق، کار پردیس افکاری. تهران.
16. رویای نیمه شب، نوشته و کارگردانی ناصر کوشان. اصفهان.
17. سرانجام سپید میشوی، نوشته و کارگردانی امیر آقایی. تهران.
18. سوسوی خاکستری یک ستاره سبز، نوشته و کارگردانی احمدرضا رافعیبروجنی. تهران.
19. شب بارانی، نوشته اسماعیل همتی، کار خسرو شجاعزاده. تهران.
20. شکارگاه ممنوع، نوشته محمدامیر یاراحمدی، کار نادر برهانیمرند. تهران.
21. شیخون زاگرس، نوشته قدرتالله فتحی، کار فرزاد قاسمیگودرزی. درود.
22. گاو مرد، نوشته منصور فارسی، کار علیرضا ارجونی. زاهدان.
23. مجلسنامه، نوشته و کارگردانی محمد رحمانیان. تهران.
24. مسافر کوچولو، نوشته سید جواد موسوی، کار رضا خدادادبیگی. زاهدان.
25. مستانه، نوشته و کارگردانی بهمن مرتضوی. کرمانشاه.
26. نیلوفر آبی، نوشته و کارگردانی حمید امجد. تهران.
27. هشت شب از شبهای رنج نگار، نوشته اصغر فرهادی، کار مهدی مکاری. تهران.
28. همیلا، نوشته علی شجاعی، کار فرشید صمدیپور. بروجرد.
بخش ویژه
1. آرش، نوشته بهرام بیضایی، کار قطبالدین صادقی. تهران.
2. بازگشتنی نیست، نوشته اریک برادول، کار گلچهره سجادیه. تهران. [اجرا نشد]
3. بازی استریندبرگ، نوشته فردریش دورنمات، کار حمید سمندریان. تهران.
4. پرنده سبز، نوشته بنو بهسون، کار محمود عزیزی. تهران.
5. تبار خون، نوشته و کارگردانی آتیلا پسیانی. تهران.
6. جنبش انفیه در کلکتهگا، نوشته و کارگردانی سیروس شاملو. تهران.
7. چرخه آتش، نوشته پرویز زاهدی، کار سیاوش تهمورث. تهران.
8. دادگاه جنجالبرانگیز یک هیولا، نوشته و کارگردانی آرش آبسالان. تهران.
9. دانگ هفتم، نوشته و کارگردانی رضا صابری. تهران.
10. رستم از شاهنامه رفت، نوشته منیرو روانیپور، کار رضا حداد. تهران.
11. رستم و سهراب، برداشت پری صابری از شاهنامه فردوسی، کار پری صابری. تهران.
12. رویای یک شب نیمه تابستان، نوشته ویلیام شکسپیر، کار محمود کریمیحکاک. تهران.
13. سعدی مسافر شهر عشق، نوشته و کارگردانی علینقی رزاقی. شیراز.
14. سلطان، نوشته استوارت کان، کار داوود دانشور. تهران.
15. سوگ مضحکه یادگار زریران، نوشته حسن باستانی، کار شکرخدا گودرزی. تهران.
16. سیاوشخوانی، برداشت امیر دژاکام از شاهنامه فردوسی، کار امیر دژاکام. تهران.
17. شب روی سنگفرش خیس، نوشته اکبر رادی، کار هادی مرزبان. تهران.
18. شبی در طهران، نوشته محمد چرمشیر، کار گلاب آدینه. تهران.
19. عروسی خون، نوشته فدریکو گارسیا لورکا، کار علی رفیعی. تهران.
20. غم عشق، نوشته و کارگردانی نصرالله قادری. تهران.
21. فرود سیاوشان (غمنامه جریره)، نوشته حسن باستانی،کار مریم معترف. تهران.
22. ماه لب ریخته، نوشته محمدرضا آریانفر، کار حسین جعفری. تهران.
23. مسافر بی توشه، نوشته ژان آنوی، کار منیژه محامدی. تهران.
24. موسیو یعنی ویلون، نوشته فرامرز طالبی، کار حسین عاطفی. تهران.
25. نادرشاه آکتور تئاتر، نوشته و کارگردانی جمشید جهانزاده. تهران.
26. نصف شب است دیگر دکتر شوایتزر، نوشته ژیلبر سسبرون، کار تاجبخش فناییان. تهران.
27. نمایش ممنوع، نوشته و کارگردانی داوود فتحعلیبیگی. تهران.
28. هر چی شما بگید، نوشته و کارگردانی مجید جعفری. تهران.
بخش جشنواره جشنوارهها
1. آخرین بازی، نوشته [بینا]، کار علی آزادنیا. مشهد.
2.آژدهاک، برداشت حیدر مظفری از آژدهاک بهرام بیضایی، کار حیدر مظفری. [بیجا].
3. آفاق، نوشته [بینا]، کار [بینا]. شیراز.
4. اژدهاک، نوشته بهرام بیضایی، کار سپیده نظریپور. بوشهر.
5. ترا آن به که چشم...، نوشته و کارگردانی بهزاد وزیری. آبادان.
6. جل پشتها، نوشته حسین فضلالهی، کار مجید پرهیز وثوق. دهدشت.
7. درسی برای مینا، نوشته و کارگردانی بهرام دوستقرین. همدان.
8. دریایی، نوشته [بینا]، کار احمد طاهونچی. مشهد.
9. دو حکایت از چندین حکایت رحمان، نوشته علیرضا نادرینجفآبادی، کار سیدرضی محمودیفخرآبادی. تهران.
10. سوغات دریا، نوشته [بینا]، کار [بینا]. بوشهر.
11. سهراب، نوشته و کارگردانی محمد نوروزی. رامهرمز.
12. مرگ سردار، نوشته پیمان دانشمند، کار پیمان دانشمند و محمدرضا حقشناس. قروه.
13. مشت محله، نوشته و کارگردانی سلمان باهنر. اصفهان.
14. نگین، نوشته [بینا]، کار [بینا]. مشهد.
15. یکی بودیکی نبود، نوشته [بینا]، کار [بینا]. قم.
16. یلداییترین قصیده بخت من، نوشته اسماعیل بایگی، کار احمد مینایی. خراسان.
بخش خارجی
1. با کاروان سوخته: مونولوگ یک کارگر ترک، نوشته علیرضا کوشک جلالی، کار توماس گروییسکی. آلمان.
2. باغ آلبالو، نوشته آنتوان چخوف، کار روبرتو چولی. آلمان.
3. بهرام چوبینه، برداشت عیسی عبدالرشیداف از شاهنامه فردوسی، کار تورهخان احمدخاناف. تاجیکستان.
4. پینوکیو فاوست، نوشته [بینا]، کار روبرتو چولی. آلمان.
5. رابینسون و کروزوئه، نوشته نینو داینترونا و جیاکو موراویشیر، کار تایگون نوبری. آلمان.
6. سلطان سنجر، نوشته [بینا]، کار تاج محمد محمدولیف. ترکمنستان.
7. گزارش آکادمی، نوشته فرانتس کافکا، کار روبرتو چولی. آلمان.
8. مدیره مهمانخانه، نوشته کارلو گلدونی، کار مارنیلا آناچلریو. ایتالیا.
9. مرگ کیکاس، نوشته هـ . تومانیان، کار سامسون استپانیان. ارمنستان.
10. مها بهاراتا، نوشته [بینا]، کار [بینا]. هند.
بخش خیابانی
1. آیینه بین، نوشته و کارگردانی پرویز رضایی. تهران.
2. اسب چوبی، نوشته [بینا]، کار علی سوزنچی. مشهد.
3. پانسیون، نوشته و کارگردانی مصطفی توفیقی. تهران.
4. پلنگ و گربه و دیو سیاه، نوشته و کارگردانی افشین سخاییفرد. کرمانشاه.
5. خواستگاری، نوشته و کارگردانی محسن پوشایی. اندیمشک.
6. خیابانیها، نوشته حسن عابدی، کار مصطفی اسلامی و حسن عابدی. تهران.
7. خیال پرواز، نوشته و کارگردانی نوید صلواتیان. تهران.
8. در خیابان هر روز، نوشته و کارگردانی علیرضا غفوری و علیرضا محمدی. تهران.
9. دورترین مرغ جهان میخواند، نوشته و کارگردانی محمدمهدی خاتمی. مشهد.
10. ساعت، برداشت اکبر قهرمانی از نوشته سیامک کاشفآذر، کار سیامک کاشفآذر و اکبر قهرمانی. تهران.
11. سانجه و سانجهزنی، نوشته [بینا]، کار احمد حمیدیان بروجنی. بروجن.
12. سحر مار افسای، نوشته و کارگردانی علیاصغر خطیبزاده. تهران.
13. سرنوشت من، نوشته زهرا مسجدی، کار عباس عبدی. تهران.
14. سعید قورباغه، نوشته و کارگردانی شاهد پیوند. تهران.
15. سنت مدرن، نوشته امیر آتشانی، کار امیر آتشانی و مهسا هراتی. تهران.
16. شیدا، نوشته پرویز عرب، کار سیدوحید ترحمیمقدم. تهران.
17. ضرب المثلهای معروف، نوشته آنا ثانی و بهرام ریحانی، کار بهرام ریحانی. تهران.
18. فریاد، نوشته و کارگردانی برزو ارجمند. تهران.
19. قتل، نوشته و کارگردانی مهرداد رایانیمخصوص. تهران.
20. کوچی دیگر، نوشته فرزاد صفدری، کار فرشید بزرگنیا. تهران.
21. کودک (پانتومیم)، نوشته و کارگردانی نوید صلواتیان. تهران.
22. کوسه گلین، نوشته [بینا]، کار حسین عباسی. زنجان.
23. گوهر شبچراغ، نوشته [بینا]، کار حسن قادری. قوچان.
24. لیونه بازی، نوشته و کارگردانی یونس آبسالان. یاسوج.
25. مترو، نوشته و کارگردانی سعید هنرمندی. تهران.
26. مجسمه جهتدار، نوشته و کارگردانی بهزاد شکارچی. تهران.
27. مجسمه، نوشته و کارگردانی بیتا عبائیان. تهران.
28. مسابقه، نوشته و کارگردانی سوسن رحیمی. تهران.
29. ناوک، نوشته و کارگردانی حسن سرچاهی. تهران.
30. نقل روزگار، نوشته [بینا]، کار رضا روان. همدان.