بیست‌ و دومین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش هیات بازخوانی بخش مسابقه

سعید کشن فلاح - خسرو رستمی - فرزان سجودی - فرشید ابراهیمیان - حسین پاکدل

بخش هیات بازخوانی بخش خیابانی

افشین خورشید باختری - حسین راضی - مهدی مکاری

بخش هیات بازبینی بخش مسابقه

حسین مسافرآستانه - مجید جعفری - حسین پاکدل - بهزاد فراهانی - اصغر همت

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

عبدالحسین مرتضوی - حسین راضی - سعید شاپوری

بخش هیات داوری بخش مسابقه

بهزاد فراهانی - فرهاد آئیش - داوود رشیدی - رضا بابک - حسن فتحی

بخش هیات داوری بخش خیابانی

داوود کیانیان - مسلم قاسمی - مجید جعفری

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

بهمن جلالی - حمید جبلی - ابراهیم حقیقی

بخش مسابقه (بهترین نمایش)

برگزیده :

محمد عاقبتی برای نمایش می‌ بوسمت و اشک

بخش دبیر جشنواره

بی. نا برای نمایش جنگ خندق

مجید شریف خدایی

بخش نمایشنامه نویسی

اول :

نغمه ثمینی برای نمایش شکلک

دوم :

محمدامیر یاراحمدی برای نمایش تیغ کهنه

سوم :

حمید امجد برای نمایش بی شیر و شکر

بخش کارگردانی

اول :

محمد عاقبتی برای نمایش می‌ بوسمت و اشک

دوم :

خسرو امیری برای نمایش روی خط خاکستری

سوم :

نادر برهانی مرند برای نمایش تیغ کهنه

بخش بازیگری مرد

اول :

پیام دهکردی برای نمایش می‌ بوسمت و اشک

دوم :

فرزین صابونی برای نمایش سه خانه کوچک

سوم :

سیروس کهوری نژاد برای نمایش رعنا

بخش بازیگری زن

اول :

شبنم طلوعی برای نمایش می‌ بوسمت و اشک

دوم :

پانته‌آ بهرام برای نمایش شکلک

سوم :

فرحناز زاویانی برای نمایش روی خط خاکستری

بخش طراحی صحنه

اول :

سیامک احصایی برای نمایش رقصی چنین

دوم :

سپیده نظری‌ پور برای نمایش سه خانه کوچک

سوم :

فریبرز قربانی برای نمایش آئین فاطیما

بخش طراحی لباس

برگزیده :

هما بهجتی برای نمایش رابعه

بخش موسیقی

اول :

شاهین حریری برای نمایش روی خط خاکستری

دوم :

حیدر ساجدی برای نمایش شکلک

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

اول :

اباذر چهل امیرانی برای نمایش شش ماه خدمت

دوم :

مهدی دهقانی برای نمایش خار تو پامه

سوم :

مرتضی وکیلیان برای نمایش امید به زندگی

تقدیر :

علی فتوحی برای نمایش دیوها زنده‌ اند

رامتین رمضانی برای نمایش بی نام

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

محمدرضا دیناروند برای نمایش خار تو پامه

دوم :

جمشید عسگری برای نمایش خیابانی

سوم :

کاظم جهانگیرزاده برای نمایش تاپدوق

تقدیر :

کار گروهی برای نمایش زخم یک تبسم

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

تقدیر :

اکرم میرمحمدی برای نمایش گالری خیابانی

شبنم حیدری برای نمایش تاپدوق

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

تقدیر :

فریدون سیفی - سعید شجاعی برای نمایش تاپدوق

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

جمشید عسگری برای نمایش خیابانی

اباذر چهل امیرانی برای نمایش شش ماه خدمت

دوم :

مهدی دهقان برای نمایش خار تو پامه

سوم :

هادی‌ ولی‌ لو برای نمایش خیابانی

تقدیر :

عباس جمشیدی برای نمایش دن کیشوت

آرش آزاد برای نمایش دیوها زنده‌ اند

جلال محمدلو برای نمایش تاپدوق

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

مجید واحدی ‌زاده برای نمایش سبز سهراب سرخ

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

مهدی سلطانی سروستانی برای نمایش مضحکه شبیه قتل

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بازیگر زن)

برگزیده :

نگار عابدی برای نمایش آندرانیک

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی صحنه)

برگزیده :

حسین فدایی‌ حسین برای نمایش قصیده بلند باران

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (موسیقی)

برگزیده :

سعید ذهنی برای نمایش ضیافت شیطان

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (پژوهشگر)

برگزیده :

جابر عناصری

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (عضو کانون)

برگزیده :

رضا آشفته

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (منتقد غیر عضو)

برگزیده :

سام فرزانه

بخش دبیر جشنواره

مجید شریف‌ خدایی

بخش صحنه ای - مسابقه

محمد عاقبتی برای نمایش می‌ بوسمت و اشک

مهدی محمدی برای نمایش من دیگه آدم بشو نیستم

محمدحسن معجونی برای نمایش مثل خون برای استیک

حمید پورآذری برای نمایش مادر بزرگ، یک مقدمه

شراره پورخراسانی برای نمایش یکی از خیلی ها

فهیمه سیاحیان برای نمایش یک فیلم کوتاه

سیما تیرانداز برای نمایش یک شب کوچک

علی شجره برای نمایش یک دروغ زیبا

رضا حسینی برای نمایش هفت دریا شبنمی

کیومرث مرادی برای نمایش شکلک

کیوان خسرومرادی برای نمایش گیله اوخان

حیدر مظفری برای نمایش گربه و موش

محمد یعقوبی برای نمایش گلهای شمعدانی

یوسف فاریابی برای نمایش گورستان هردمبیل

آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش گوش کن

وحید جهان میری‌ نژاد برای نمایش کوچ

شکرخدا گودرزی برای نمایش غول زنگی قلعه سنگبارون

ندا هنگامی برای نمایش عروسک فرانسوی

جلال تهرانی برای نمایش هی مرد گنده گریه نکن

علی رویین تن برای نمایش آئین فاطیما

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش 1377/6/31

آرش دادگر برای نمایش آرامش در حضور دیگران

رویا کاکاخانی برای نمایش اتاق گریم

سعید شاپوری برای نمایش بیگانه ای در خانه

نادر برهانی مرند برای نمایش تیغ کهنه

کوروش خزاعی‌ اصل برای نمایش بازی نامه فرود

حمید امجد برای نمایش بی شیر و شکر

جواد پیشگر برای نمایش اهالی ماه

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش این کدوم پنجشنبه است؟

مینا ابراهیم‌ زاده برای نمایش امپراطریس ویرانه‌ ها

فرشید بزرگ‌ نیا - سیدمحمدجواد طاهری برای نمایش افرا

رضا حامدی خواه برای نمایش اعترافات یک مرد برزخی درباره زنان

حامد محمدطاهری برای نمایش خانه در گذشته ما است

شهرام نوشیر برای نمایش خانه، گور زنده‌ هاست

حسین پارسایی برای نمایش یلدا

اصغر نوری برای نمایش شکار

کوروش زارعی برای نمایش شب محبوبه

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش سه خانه کوچک

اصغر خلیلی برای نمایش سرخاب

خسرو امیری برای نمایش روی خط خاکستری

محمود نقیبیان برای نمایش دلاک باشی

رضا حداد برای نمایش با دهان بند سکوت

مینا حبیلی برای نمایش خانه من اینجاست

علیرضا اولیایی برای نمایش در

ایوب آقاخانی برای نمایش روزهای زرد

محمد رضایی راد برای نمایش رقصی چنین

سپیده نظری‌ پور برای نمایش رعنا

حسین سحرخیز برای نمایش رابعه و بکتاش

بخش صحنه ای (خارج از مسابقه)

اکبر زنجانپور برای نمایش سه خواهر

پری صابری برای نمایش سوگ سیاوش

آتیلا پسیانی برای نمایش زمین صفر

هما روستا برای نمایش زمستان

فرزانه کابلی برای نمایش حماسه انقلاب سنگ

داوود دانشور برای نمایش پیر سگ خرفت

محمد رحمانیان برای نمایش اسم

بهروز غریب پور برای نمایش 2342 روز بد

نصرالله قادری برای نمایش قصه شهر فرنگ شهر ما !

قطب الدین صادقی برای نمایش دخمه شیرین

نادر رجب‌پور برای نمایش هفت اقلیم

معصومه تقی‌پور برای نمایش روباه و انگور

سهراب سلیمی برای نمایش تریلوژی وانیک: احضار، گشایش، اعتراض

ارژنگ فرخ‌ پیکر برای نمایش گالری خیابانی

نرگس هاشم پور برای نمایش نجواهای نانوشته

امیر دژاکام برای نمایش لیلی و مجنون

بخش صحنه ای - بین الملل

مارکوس زونر برای نمایش اودیسه

دانیلا ماتیوتسی برای نمایش آنتیگونه

روبرتو چولی برای نمایش تیتوس آندرو نیکوس

آلکسی مرکوشف برای نمایش عمو ولودیا

فرنلی بوسمان برای نمایش سوسیس با گاز خردل

نمر سالامون برای نمایش دلقک درون گرا

پدرو ماتوس برای نمایش در انتظار گودو

پل ستبینگز برای نمایش هملت

کرسنتیا دونسر برای نمایش خاکستر سنگ

بخش صحنه ای - مرور

عبدالرضا کشاورز برای نمایش آرش به روایت تصویر

شبنم طلوعی برای نمایش The Bitter coffee

عبدالرضا ثامری برای نمایش نازاده

عبدالحسین مرتضوی برای نمایش هوسنامه مرد پرهیزگار

جلال تهرانی برای نمایش تک سلولی‌ ها

ساجد قدوسیان برای نمایش در خانه عقربند خورشید و قمر

حمید پورآذری برای نمایش آندرانیک

منیژه محامدی برای نمایش فالگوش

رضا حداد برای نمایش کسی نیست که همه داستان‌ ها را به یاد آورد

رضا صابری برای نمایش بازی نامه باستان

بخش مسابقه خیابانی

محمدرضا امیری برای نمایش در به درها

فهیمه باروتچی برای نمایش جستجو

محمدرضا دیناروند برای نمایش خار تو پامه

کاظم جهانگیرزاده‌ خیاوی برای نمایش تاپدوق

عقیل تقی‌زاده برای نمایش دن کیشوت

مجتبی طالبی برای نمایش خدابس

صمد واحدی زاده برای نمایش تکم‌ خوانی

اباذر چهل امیرانی برای نمایش شش ماه خدمت

علی فتوحی برای نمایش دیوها زنده‌ اند

محمدحسین فتوحی اردکانی برای نمایش شهر یاس

سیدعلی فخرحسینی برای نمایش یک نصیحت جهانشمول

جمشید عسگری برای نمایش نمایش خیابانی

هادی شیرمحمدی برای نمایش نجورسن

شاهد پیوند برای نمایش من غرق شدم

مهدی مقیمی اسفندآبادی برای نمایش معرکه دل

اکرم محمدی برای نمایش گالری خیابانی

کار گروهی برای نمایش صدای زخم یک تبسم

اکبر قهرمانی برای نمایش اخاذی

مرتضی وکیلیان برای نمایش امید به زندگی

مهدی حبیبی برای نمایش این سه نفر

میلاد عبدالهی برای نمایش برو کار می‌ کن مگو

رامتین رمضانی برای نمایش بی نام

سعید خیرالهی برای نمایش روایتی بر رستم و سهراب

بخش خیابانی - مرور

معصوم صفیعی برای نمایش فرستاده برای پاکیزگی

ابوالفضل اجاق پور محمودی برای نمایش مرد ماقبل تاریخ

حمید صنعی برای نمایش قیاسه، گونی، مرزه که

اکبر قهرمانی برای نمایش شناسایی

بخش نمایشنامه خوانی

افشین هاشمی برای نمایش تنگنا

محمد حاتمی برای نمایش شب آوازهایش را می خواند

هما روستا برای نمایش سانتا کروز

آرش آبسالان برای نمایش شیطان و خدا

تینوش نظم جو برای نمایش کسی می آید

رویا تیموریان برای نمایش فرزند

امین بهروزی برای نمایش کستره سکوت

محمد میرعلی اکبری برای نمایش ناگهان هذا حبیب الله

علی هاشمی برای نمایش همه عطرهای عربستان

کامبیز زاهدپور برای نمایش زن نیک ایالت سچوان

بخش بزرگداشت های جشنواره

خسرو خورشیدی - فهیمه راستکار

بخش تعزیه

بی. نا برای نمایش مسلم‌ ابن عقیل

بی. نا برای نمایش ابوالفضل عباس

بی. نا برای نمایش سفاح و بنی‌ امیه

بی. نا برای نمایش شبیه‌ خوانی عید قربان

بی. نا برای نمایش شاه‌ چراغ

بی. نا برای نمایش شهادت امام محمد باقر (ع)

بی. نا برای نمایش شهادت امام محمدتقی (ع)

بی. نا برای نمایش فضل و فتاح

بی. نا برای نمایش مالک اشتر