سی‌‌ و دومین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

اسماعیل عالی‌ زاد - قادر آشنا

بخش ستاد برگزاری جشنواره

اتابک نادری - وحید لک - مهدی شفیعی - جواد رمضانی - پیمان شریعتی - محمدرضا الوند - مهدی حاجیان - ایوب آقاخانی - شهرام نوشیر - ابراهیم حسینی - جواد مستخدمی - حسن عرب سرخی - حسن جودکی - علی اکبر طرخان - داور برقی نمینی

بخش هیات بازخوانی

عطاالله کوپال - افشین خورشید باختری - سعید اسدی

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

شهرام نوشیر - مهدی حامد سقائیان - محمدحسین ناصربخت

بخش هیات داوری بخش خیابانی

نصرالله قادری - علی پویان - حسین عاطفی

بخش هیات داوران نمایش‌های رادیویی و تلویزیونی

جواد پیشگر - شهرام گیل آبادی

بخش هیات داوری نمایش‌ های رادیویی و تلویزیونی

فرهاد آئیش

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

فرزاد ادیبی - مهرنوش مشیری - امیر اسمی

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

مریم محمدی - رضا موسوی - هادی نوید

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

پری صابری - سعید کشن فلاح - زولت پوزگای - تیانا تیخانووت

بخش هیات داوران مسابقه بین الملل

مسعود رایگان

بخش هیات داوری نمایشنامه‌ نویسی

عبدالحی شماسی - کامران سپهران

بخش هیات داوری تازه ‌های تئاتر ایران

سهیل سلیمی - نادر برهانی مرند

بخش هیات داوری بخش مرور

قطب الدین صادقی - شیرین بزرگمهر - هادی مرزبان - اردشیر صالحپور

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

اسماعیل عالی‌ زاد - سیدرمضان موسوی مقدم - علی منتظری - علی مرادخانی - سعید کشن فلاح - حسین قنادیان - محمدهادی ایازی - داوود رشیدی - جواد جباری - ایرج راد - حسین مسافرآستانه - ابوذر ابراهیمی ترکمان - محسن مومنی

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

پیمان ایروانی برای نمایش پهلوان کچل

دوم :

ساره سرلک برای نمایش ننه دلاور بیرون پشت در

سوم :

مهسا صفاری پور برای نمایش ریچارد دوم

تقدیر :

صنم توکلی - پریناز آل آقا

رضا قاسمی زرنوشه برای نمایش درخشش در ساعت مقرر

بخش مسابقه پوستر

اول :

خیام مویدی برای نمایش من خدا را دوست دارم

دوم :

بهراد جوانبخت برای نمایش باغ آلبالو

سوم :

رضا باباجانی برای نمایش ضلع پنجم یک مربع

تقدیر :

شکوه احمدی برای نمایش پایتخت ریودوژانیرو

صالح تسبیحی برای نمایش این نوبت از کسان

محمد افشاری برای نمایش مثل خاری در انگشت

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

تقدیر :

نصیر دامنی برای نمایش میارجلی

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

الهام ریاضت برای نمایش یک داستان کاملا واقعی

تقدیر :

فاطمه مهدی ‌آبادی برای نمایش انتظار عطر یوسف

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

مصطفی کولیوندی برای نمایش پرده ‌خوانی شیرین

تقدیر :

میثم سرآبادانی برای نمایش املت با گوجه ایرانی

بخش تئاتر خیابانی (بازیگری کودک و نوجوان)

تقدیر :

سعیده ذبیحی برای نمایش انتظار عطر یوسف

مریم کاظمی برای نمایش کوچی دیگر

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

علی‌ محمد رادمنش برای نمایش چوپان ها

تقدیر :

سعید خیرالهی برای نمایش پرده ‌خوانی شیرین

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

سعید خیرالهی برای نمایش پرده ‌خوانی شیرین

تقدیر :

علی‌ محمد رادمنش برای نمایش پرده ‌خوانی شیرین

بخش نمایش های رادیویی (افکتور)

تقدیر :

سعید نعمتیان برای نمایش جن بچه در حجله عریان

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

نوشین حسن‌ زاده برای نمایش امشب به ‌وقت مگر نمی‌ خواند این خروس

تقدیر :

نیایش بهمنیه برای نمایش جن بچه در حجله عریان

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

نورالدین جوادیان برای نمایش امشب به ‌وقت مگر نمی‌ خواند این خروس

تقدیر :

مجید نوروزی برای نمایش جن بچه در حجله عریان

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

تقدیر :

رضا داداشی برای نمایش خون آشام

بخش نمایش های رادیویی (نویسنده)

برگزیده :

عمار خطی برای نمایش پست روی موج اف ام ردیف 109 مگا هرتز

تقدیر :

پیام سعیدی برای نمایش شیر

بخش نمایش های رادیویی (کارگردان)

برگزیده :

رضا بهاروند برای نمایش جن بچه در حجله عریان

تقدیر :

پیمان قریب پناه برای نمایش عکس اتفاق عزیز

بخش نمایشنامه نویسی

افسانه شکاری برای نمایش بستنی یخی

وحید جباری برای نمایش خیلی زود عادت می‌ کنیم

محسن زمانی برای نمایش چیزهایی که پشت در سردخانه می‌ ماند

مریم رنگرز برای نمایش ناتمام

سعید هاشمی پور برای نمایش یک فیلم مستند داستانی

تقدیر :

مریم رنگرز برای نمایش ناتمام

افسانه شکاری برای نمایش بستنی یخی

سعید هاشمی پور برای نمایش یک فیلم مستند داستانی

محسن زمانی برای نمایش چیزهایی که پشت در سردخانه جا می ‌ماند

وحید جباری برای نمایش خیلی زود عادت می کنیم

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

ولادیمیر استانیفسکی برای نمایش Pythian Oratorio

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

آرش دادگر برای نمایش هملت

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

نیکل هیسترس برای نمایش خانه برناردا آلبا

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

پیام دهکردی برای نمایش مرد بالشی

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

حسین کیانی برای نمایش در شوره زار

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

آرش دادگر برای نمایش هملت

بخش جایزه ویژه

برگزیده :

یونی داهر برای نمایش زنان ایبسن

بخش جایزه بزرگ جشنواره

برگزیده :

آرش دادگر برای نمایش هملت

بخش تازه های تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

محمدرضا جدیدی برای نمایش سه جلسه تراپی و یک مهمانی

تقدیر :

بهنام رحیمی برای نمایش مجردها

بخش تازه های تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

سعید حسنلو برای نمایش فرجام سفر طولانی طوبا

تقدیر :

منوچهر شجاع برای نمایش سه جلسه تراپی و یک مهمانی

بخش تازه های تئاتر ایران (بازیگری زن)

تقدیر :

فاطمه امینی برای نمایش مجردها

شیدا خلیق برای نمایش ماضی استمراری

الهام کردا برای نمایش سه جلسه تراپی و یک مهمانی

رویا افشار برای نمایش مدریک

بخش تازه های تئاتر ایران (بازیگری مرد)

تقدیر :

فربد فرهنگ برای نمایش به مناسبت ورود اشکان

مجید امیری برای نمایش فرجام سفر طولانی طوبا

سروش طاهری برای نمایش مدریک

امیر کربلایی زاده برای نمایش مجردها

بخش تازه های تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

تقدیر :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش فرجام سفر طولانی طوبا

سیدمحمد مساوات برای نمایش قصه ظهر جمعه

جلال تجنگی برای نمایش در همین نزدیکی

بخش تازه های تئاتر ایران (کارگردانی)

برگزیده :

محسن حسن زاده برای نمایش فرجام سفر طولانی طوبا

تقدیر :

سیدمحمد مساوات برای نمایش قصه ظهر جمعه

شهرام کرمی برای نمایش مدریک

بخش مرور تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

حامد علیزاده برای نمایش بی بری

تقدیر :

علی امیدی برای نمایش کاریزما

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

علیرضا داوری برای نمایش بی بری

تقدیر :

مجتبی رستمی فر برای نمایش پرسه در لابلای فریم‌ ها

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر نوجوان)

تقدیر :

ساجده حاجی زاده برای نمایش بی بری

حمیدرضا حافظ شجری برای نمایش دو بر یک به نفع بارسلونا

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر زن)

برگزیده :

زهره کامیاب برای نمایش رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا

تقدیر :

مژده ناظمی برای نمایش رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا

مریم سالاری برای نمایش بی بری

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر مرد)

برگزیده :

سروش طاهری برای نمایش سنگ بست

تقدیر :

فربد فرهنگ برای نمایش مجلس انتقام ‌جویی هملت

علی صادقی زاده - ناصر آل خمیس برای نمایش پرسه در لابلای فریم‌ ها

بخش مرور تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

رسول حق‌ جو برای نمایش پرسه در لابلای فریم‌ ها

تقدیر :

رضا گشتاسب برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

جلیل امیری برای نمایش رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا

بخش مرور تئاتر ایران (کارگردانی)

برگزیده :

مجتبی رستمی فر برای نمایش پرسه در لابلای فریم‌ ها

تقدیر :

رضا کرمی زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

جلیل امیری برای نمایش رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا

بخش بزرگداشت های جشنواره

انوشیروان ارجمند - نصرت الله مسعودی - فردوس کاویانی - ناهید مسلمی

بخش صحنه ای - بین الملل

شهاب آگاهی برای نمایش مکبث

عبدالله برجسته برای نمایش من تمامی مردگان بودم

آروند دشت آرای برای نمایش باغبان مرگ

آرش دادگر برای نمایش هملت

میلاد نیک آبادی برای نمایش مده آ

یاسر خاسب برای نمایش هومو ریباس

زهرا صبری برای نمایش ننه دلاور

مسعود دلخواه برای نمایش زندگی انسان

بخش مسابقه تازه‌ های تئاتر ایران

مانلی حسین پور برای نمایش خانه پاکیزه

شهرام کرمی برای نمایش مدریک

حسن جودکی برای نمایش مرگ نویسنده

شکوفه طاهری برای نمایش مثل تو وقتی که خوابی

پوران مرادی مزرعه نو برای نمایش مجردها

احسان عرفانی برای نمایش در باب تفریحات سالم و غیرسالم

مرتضی برزگرزادگان برای نمایش گم شده در یانکرز

مصطفی کوشکی برای نمایش افسونگر

پوریا کاکاوند برای نمایش به مناسبت ورود اشکان

رضا رشادت برای نمایش تب تند ط

امیر اخوین برای نمایش خانه آقای کرمی

نیما نادری برای نمایش یوبیتسومه

مرتضی غفاری برای نمایش موومان

ندا هنگامی برای نمایش ماضی استمراری

سیدجواد روشن برای نمایش کوپن

احمد ایرانیخواه برای نمایش گلوله جادویی

محسن حسن زاده برای نمایش فرجام سفر طولانی طوبا

سیدمحمد مساوات برای نمایش قصه ظهر جمعه

افسانه ماهیان برای نمایش سه جلسه ‌تراپی و یک مهمانی

جلال تجنگی برای نمایش در همین نزدیکی

مهدی پاشایی برای نمایش دور از دسترس اطفال نگهداری شود

بخش ویژه مسابقه بین‌ الملل

زیرایر داداسیان برای نمایش آردلیون

ولادیمیر استانیفسکی برای نمایش Pythian Oratorio

ابراهیم پشت کوهی برای نمایش بی‌ استخوان

سوونگ وان سونگ برای نمایش آشپزی نانتا

کالیکستوبی ایتو برای نمایش خانه برنارد آلبا

آنادور ادورنو برای نمایش تنها در میان جمعیت

یونی داهر برای نمایش زنان ایبسن

امیر رجبی برای نمایش اپیدمی طاعون

افق ایرجی برای نمایش هملتک

مهدی محمدی برای نمایش فلان و چنان، حکومت خان جان

مرتضی میرمنتظمی برای نمایش P2

ماتورین بولز برای نمایش سرایت درد

شاهین صیادی برای نمایش شطرنج با ماشین قیامت

کلودیا سوراسه برای نمایش عکس‌ های جیهان

اندرو کروز برای نمایش فریب

کار گروهی برای نمایش کافه باله

بخش جشنواره جشنواره‌ها

مهدی فرشیدی سپهر برای نمایش بی چیز

مهدی رضایی برای نمایش مخزن

محمد برهمنی برای نمایش زندگی در تئاتر

مهیار عسگری برای نمایش آسمان روزهای برفی

بخش صحنه ای - مرور

عبدالرضا سواعدی برای نمایش عالیه

سعید کاظمیان برای نمایش کالیگولا

صاحب آهنگر برای نمایش پک

محمدمهدی خاتمی برای نمایش سنگ بست

امین میری برای نمایش احساس آبی مرگ

کوروش زارعی برای نمایش معمای مطربان پریشان

میلاد حسینی برای نمایش مگا فونیا

کریم‌ علی خواه برای نمایش جن ‌هایی که سال اسب می آیند

محمد شاکری برای نمایش چند ریشتر حرف تب دار

احسان فاضلی برای نمایش خیال بی ‌خیال

مهسا غفوریان برای نمایش دو بر یک به نفع بارسلونا

جلیل امیری برای نمایش رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا

کار گروهی برای نمایش رضا

سعید خیرالهی برای نمایش سمفونی استخوان‌ های ترک خورده

محمدرضا درند برای نمایش زمان لرزه

یعقوب صدیق جمالی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره روز

فواد رابحی برای نمایش شلب

رضا کرمی زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

علیرضا داوری برای نمایش بی بری

داوود پورحمزه برای نمایش ابوالهول

حامد مهریزی‌ زاده برای نمایش کاریزما

مجتبی رستمی‌ فر برای نمایش پرسه در لابلای فریم های به هم چسبیده تایم لاین

کیوان صباغ برای نمایش تار شیشه‌ ای

کاوه مهدوی برای نمایش پوتین ها

بهار محمودزاده برای نمایش جا مانده

هادی عامل برای نمایش مضحکه دزدها

حسین جمالی برای نمایش مجلس انتقام ‌جویی هملت

هادی عزیزی برای نمایش همه چیز درباره آقای الف

تینو صالحی برای نمایش مم و زین

کیومرث حائری برای نمایش آنکه گفت آری آنکه گفت نه

علی برجی برای نمایش بزار یه امشب بگذره

بخش صحنه ای - مهمان

بهزاد فراهانی برای نمایش خون و گل سرخ

داریوش مودبیان برای نمایش ازدواج اجباری

بهروز غریب پور برای نمایش اپرای عروسکی لیلی و مجنون

بیژن مرادی برای نمایش آش سرخ پشت پا

مصطفی عبدالهی برای نمایش مرگ تصادفی یک آنارشیست

قطب الدین صادقی برای نمایش طلسم صبحگل

بخش مسابقه خیابانی

شاهد پیوند برای نمایش سال دیگه نگی کاش پارسال بود

میثم سرآبادانی برای نمایش املت با گوجه ایرانی

فرزاد صفدری برای نمایش کوچی دیگر

مرتضی اسدی مرام برای نمایش انتظار عطر یوسف

غریب منوچهری برای نمایش گرگ

نرگس خاک کار برای نمایش یک داستان کاملا واقعی

محمد اشرف دستیار برای نمایش میارجلی

سعید خیرالهی برای نمایش پرده‌ خوانی شیرین و فرهاد مدل 92

علی محمد رادمنش برای نمایش چوپان ها

عبدالرضا شیبانی برای نمایش آپ

بخش ویژه

احمدرضا قربانی برای نمایش سوغات خلیج فارس

بخش خیابانی مهمان

محسن اردشیر برای نمایش آیین ورف چال، شهر زنان

حیدر رضایی برای نمایش لطفا روی قبرم پا بگذارید

علی بیداویسی برای نمایش گیشه یار

محمد بهاگیر برای نمایش کاشت داشت برداشت

ماندانا عبقری برای نمایش یه آسمون آبی

محمد فرضی‌ نژاد برای نمایش پیوند سیاره‌ ها

هادی کیانی برای نمایش پوتین

حبیب الله ناصری برای نمایش خلیج فارس

معصومه عموری برای نمایش گلادیاتور

میلاد حسین زاده برای نمایش همیار

فاطمه رادمنش برای نمایش جلال رئیسی

مهدی صالحیار برای نمایش باشلوق

علی قاضی برای نمایش بنگ بهیگ

جلال مشتاقیان‌ زاده برای نمایش چهارخان برای جاسم

حسن سبحانی برای نمایش چوک ابوموسی

علیرضا اسماعیلی برای نمایش دیوار

محمد زوار بی ریا برای نمایش سال‌ های دور از خانه

نگین سرکانی برای نمایش سفر دل

بخش تئاتر ملل

همایون غنی زاده برای نمایش سیزده سیزده تبصره 8

جون جو کیم برای نمایش رویای پروانه

محمد رحمانیان برای نمایش آرش ساد

بخش رادیو تئاتر

فائقه صالحیان برای نمایش دل نازک

آرمان غفاریان برای نمایش دیوار

مهدی شهداد برای نمایش لعبت‌ باز

پیمان قریب‌ پناه برای نمایش عکس اتفاق عزیز

محسن بهرامی برای نمایش جریان زیر آب

رحمان قدمی برای نمایش آن مرد آمد

مریم زارعی برای نمایش سیر

رضا بهاروند برای نمایش جن بچه در حجله عریان

رضا داداشی برای نمایش خون آشام

مهدی نمینی مقدم برای نمایش امشب مگر به وقت نمی‌ خواند این خروس

عمار خطی برای نمایش پست روی موج اف‌‌ام ردیف 109 مگاهرتز

سعید قرضی برای نمایش در تاریکی