بیست‌ و هفتمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

حسین مسافرآستانه

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

فرهاد آئیش - سیف ‌الله صمدیان - رضا معطریان

بخش هیات داوری نمایش‌ های رادیویی و تلویزیونی

شهرام گیل آبادی - نادر برهانی مرند - رحمان سیفی آزاد

بخش هیات داوری تولید متون نمایشی

محمد حسین ناصربخت - نصرالله قادری - محمد یعقوبی

بخش هیأت انتخاب طرح‌ های خیابانی

مریم معترف - صادق صفایی - شهرام کرمی

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

مریم معترف - فرامرز شاه قلعه - محمدرضا الوند

بخش هیات داوری بخش خیابانی

شکرخدا گودرزی - اردشیر صالحپور - اصغر همت

بخش ستاد برگزاری جشنواره

سیامک زمردی مطلق - محمدعلی خبری - جلال تجنگی - محمد اطبایی - محمد حیدری - مهدی حاجیان - محمدحسین ناصربخت - فریندخت زاهدی‌‌ - مهدی پاکدل - رضا بشردوست - جواد رمضانی - شهرام کرمی - جواد افشین نژاد - نادر برهانی مرند - داور برقی نمینی - محمد رسول صادقی

بخش بزرگداشت های جشنواره

پرویز پورحسینی - هما روستا - رضا صابری - منصور براهیمی

بخش چشم‌ انداز تئاتر 88

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش مادر مانده ما درمانده

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش کوکوی کبوتران حرم

نادر برهانی مرند برای نمایش کابوس های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو

هوشنگ هیهاوند برای نمایش قهوه ای - طلایی

علی عابدی برای نمایش عروسی در سایه

رضا حامدی خواه برای نمایش شهر شطرنجی

علی رفیعی برای نمایش شکار روباه

نادر رجب پور برای نمایش زال و رودابه

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش دو مرد روی پشت بام

محمد یعقوبی برای نمایش خشکسالی و دروغ

میلاد اکبرنژاد برای نمایش با همین لب‌ های خونین می‌ بوسمت

مصطفی عبدالهی برای نمایش از پشت شیشه ها

آرش عباسی برای نمایش همه چیز درباره آقای ف

امیر بدرطالعی برای نمایش هفت سال سیاه

کرامت رودساز برای نمایش تو چارسو خبری نیست

کتایون فیض مرندی برای نمایش پیچ تند

محمدرضا اجاقی برای نمایش پرواز از فراز تیر چراغ برق

عزت الله مهرآوران برای نمایش ابریشم‌ بانو

بخش خارج از مسابقه بین‌ الملل

محمد عاقبتی برای نمایش آسمان روزهای برفی

علی راضی برای نمایش انتهای آسمان کجاست

بخش ملل و کشورهای اسلامی

علی مهدی برای نمایش آزمایش سنار

جنت سلیم آوا برای نمایش در انتظار گودو

سلطان عثمانف برای نمایش رستم و سهراب

موهناد رشید برای نمایش مویه های مادرم

هادی مجتبائی برای نمایش دخترک بودایی

بخش صحنه ای - بین الملل

توماس شوایگن برای نمایش قصر

الکساندر دونجروویچ برای نمایش باغ آلبالو

گای سیمون برای نمایش مریض خیالی

سمیرا سینایی برای نمایش رستم و سهراب

یرژی زون برای نمایش من خانه‌ ای را می فروشم که دیگر نمی‌ توانم در آن زندگی کنم

آتیلا پسیانی برای نمایش متابولیک

بشیک کوبریشویلی برای نمایش دیوار

منیژه محامدی برای نمایش ولفگانگ آمادئوس موتسارت ( آمادئوس )

وارنر فن ولی برای نمایش پرش بز

شاهین صیادی برای نمایش پرده

پاول ژکوتاک برای نمایش دست نوشته‌ های پیدا نشده در ساراگوزا

اصغر خلیلی برای نمایش تراژدی جنگ

یرژی زون برای نمایش دن کیشوت

رسول نقوی برای نمایش سه جلد

محمد مفیدی برای نمایش سیرک

محمد رحمانیان برای نمایش مانیفست چو

بخش تجربه های نو

یاسر خاسب برای نمایش عجیب ولی واقعی

سیاوش پاکراه برای نمایش راه رفتن روی طناب باریک

کوروش اسدالهی برای نمایش دادگاه هملت

علی اصغر دشتی برای نمایش ملانصرالدین

عبدالحی شماسی برای نمایش هر چه اکنون دیدید به کسی نگویید هیچ‌ کس باور نمی‌ کند چون حقیقت را گفته‌ اید

همایون غنی زاده برای نمایش آگاممنون

عاطفه تهرانی برای نمایش بخوان

مهدی صدر برای نمایش مده آ - رپرتاژ

علی اکبر علیزاده برای نمایش گودو در انتظار گودو

بخش یادمان های جشنواره

رضا ارحام صدر - احمد آقالو - خسرو شکیبایی - رامین سلیمان‌ پور - جواد خدادادی

بخش پاسداشت های جشنواره

عبدالحی شماسی - نادر برهانی مرند - فرشید بزرگ نیا - حسین نوری - علی شیدفر - طیبه محمدعلی - رضا خداداد‌بیگی - کوروش زارعی - مهرداد رایانی مخصوص - مهدی متوسلی - اعظم بروجردی - محمد کاسبی - میلاد اکبرنژاد - رحمت امینی - مجید واحدی‌ زاده - رضا ایرانمنش - یدالله آقاعباسی - سیدصادق فاضلی - مرتضی هواسی - مصطفی عبدالهی - علیرضا حنیفی - هما جدیکار - جهانشیر یاراحمدی - فریبا چوپان نژاد - اصغر خلیلی - یعقوب صدیق جمالی - حسین عابد - محمدعلی صادق حسنی - سیدجواد هاشمی - کریم اکبری مبارکه

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

حسن طاهری برای نمایش مرگ دانتون

دوم :

عباس کوثری برای نمایش در میان ابرها

سوم :

مهدی حسنی برای نمایش بیداری خانه نسوان

میلاد پیامی برای نمایش ددالوس و ایکاروس

تقدیر :

مجید خمسه برای نمایش مجلس شبیه در ذکر مصائب مهندس نوید ماکان و همسرش رخشید فرزین

رئوفه رستمی برای نمایش پینوکیو

محمدمهدی زابلی برای نمایش نقاشی با شبنم

آزاده میرزایی برای نمایش کشتی شیطان

بخش نمایش های رادیویی (افکتور)

برگزیده :

فرشاد آذرنیا برای نمایش شب تنهایی

نامزد :

ابوالفضل سردشتی برای نمایش آخرین عصر پاییزی

محمدرضا قبادی فر برای نمایش سلیمه

مسعود نصیریان برای نمایش مسافر

محمود ستایش برای نمایش ساعت صفر

بخش نمایش های رادیویی (صدا بردار)

برگزیده :

علی حاجی نوروزی برای نمایش بابونه

نامزد :

محمدرضا محتشمی برای نمایش فصل خون

کامیار جان احمدی برای نمایش ناتمام

محبوبه روزبهانی برای نمایش آرشی دیگر

حبیب شهسواری برای نمایش لبخند سرخ

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

علی میلانی برای نمایش فصل خون

نامزد :

محمد پورحسن برای نمایش سلیمه

مجید حمزه برای نمایش یک دکه خاطره

حسین توسلی حجتی برای نمایش غریبانه

رامین پورایمان برای نمایش بهشت من

محمد عمرانی برای نمایش رانده شدگان

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مکمل مرد)

جوهر تنگستانی برای نمایش ردپای خاطره

امیر جوشقانی برای نمایش رانده شدگان

برگزیده :

علی اصغر دریایی برای نمایش آش قجری

نامزد :

احمد فخارپور برای نمایش بازگشت

رضا عمرانی - علی تاج میر برای نمایش بهشت من

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

مهین نثری برای نمایش شب تنهایی

نامزد :

ثریا قاسمی برای نمایش سلیمه

فریبا متخصص برای نمایش آنسوی خط

رویا فلاحی برای نمایش سنگ و سایه

زهرا اسماعیلی برای نمایش چرخ چوبی بهانه‌ گیر

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مکمل زن)

برگزیده :

بهاره غنی‌ زاده برای نمایش زائر

نامزد :

مژده برزگر برای نمایش سمفونی روی گدازه‌ های آتشفشان تلخ

افسانه محمدی برای نمایش سلیمه

صدیقه کیانفر برای نمایش شب تنهایی

فریبا طاهری برای نمایش لاله‌ های سرخ

بخش نمایش های رادیویی (نویسنده)

برگزیده :

جهانشاه آل محمود برای نمایش آنسوی خط

تقدیر :

مجید حیدری برای نمایش بهشت من

نامزد :

مجید نظری‌ نسب برای نمایش شب تنهایی

میلاد اکبرنژاد برای نمایش سمفونی روی گدازه‌ های آتشفشان تلخ

ایوب آقاخانی برای نمایش فصل خون

بخش نمایش های رادیویی (کارگردان)

برگزیده :

مجید حمزه برای نمایش یک دکه خاطره

نامزد :

مهین فردنوا برای نمایش شب تنهایی

جواد پیشگر برای نمایش بهشت من

میکائیل شهرستانی برای نمایش سلیمه

رضا عمرانی برای نمایش سنگ و سایه

ایوب آقاخانی برای نمایش فصل خون

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

برگزیده :

محمد مهاجر برای نمایش بهشت من

نامزد :

فرشاد آذرنیا برای نمایش آنسوی آتش

ماهداد توکلی برای نمایش سنگ و سایه

حسین توکلی برای نمایش چشم به راه

مهران ارگانی برای نمایش مرگ همکار

بخش نمایش های رادیویی (سردبیر)

برگزیده :

مهدی شرفی برای نمایش سلیمه

نامزد :

مرضیه رشیدبیگی برای نمایش شب تنهایی

حسین فلاح برای نمایش قطره قطره تا باران

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

محمدعلی نقدی برای نمایش میرزا

بخش تئاتر خیابانی (طراحی صحنه)

برگزیده بدون اولویت :

مسعود محرابی برای نمایش مسیر سبز

مهدی حبیبی برای نمایش مصائب شیرین

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

آرش غلامی برای نمایش مسیر سبز

دوم :

علی موسویان برای نمایش چشم های کاملا خسته

سوم :

سامان خلیلیان برای نمایش جوینده یابنده

عبدالله بهادری برای نمایش گل و گلوله

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

تقدیر :

حدیث نیک رو برای نمایش میرزا

نرگس خاک کار برای نمایش اسپری رنگ

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

اول :

پروانه علی‌ ضامنی - مسعود محرابی برای نمایش مسیر سبز

دوم :

امیرحسین شفیعی - فردین نظری برای نمایش خاطرات برفی

سوم :

امین آبان - محمدهادی عطایی برای نمایش آبی

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

مسعود محرابی برای نمایش مسیر سبز

دوم :

محمد بی‌ریا برای نمایش چشم های کاملا خسته

سوم :

فردین نظری - امیرحسین شفیعی برای نمایش خاطرات برفی

نگار نادری برای نمایش میرزا

بخش تئاتر خیابانی (جایزه ویژه)

جایزه ویژه :

حامد زارعان برای نمایش گل یا فرشته یا پوچ

رسول حق شناس برای نمایش آهی سفید

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

آنکیدو دارش برای نمایش متابولیک

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

استفان وبر برای نمایش قصر

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

آنی ریشتا برای نمایش مریض خیالی

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

قربان صابر برای نمایش رستم و سهراب

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

توماس شوایگن برای نمایش قصر

بخش جایزه بزرگ جشنواره

سلطان عثمانف برای نمایش رستم و سهراب

بخش جایزه ویژه

علی رفیعی برای نمایش شکار روباه

بخش نمایش های تلویزیونی (طراحی صحنه)

برگزیده :

منوچهر شجاع برای نمایش زمستان 66

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر مرد)

برگزیده :

سیامک صفری برای نمایش تیغ کهنه

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر زن)

برگزیده :

آشا محرابی برای نمایش زمستان 66

بخش نمایش های تلویزیونی (نویسدگی)

برگزیده :

محمدامیر یاراحمدی برای نمایش تیغ کهنه

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی هنری)

برگزیده :

علی ‌اصغر شادروان برای نمایش شیر و باد

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی تلویزیونی)

برگزیده :

مسعود فروتن برای نمایش شیر و باد

بخش نمایش های تلویزیونی (تهیه کننده)

برگزیده :

محمدمهدی افغانیان برای نمایش شب مهتابی نادر

بخش نمایش های تلویزیونی (نورپردازی)

برگزیده :

ایرج عاشوری برای نمایش شب مهتابی نادر

بخش نمایش های تلویزیونی (صدابرداری)

برگزیده :

مهدی نادری برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

بخش نمایش های تلویزیونی (تدوین)

برگزیده :

کریم کاشانی برای نمایش عزیز مایی

بخش مسابقه خیابانی

مهدی حبیبی برای نمایش زگیل

کاوه مهدوی برای نمایش غواص ناخدا نیست

مرتضی وکیلیان برای نمایش شعر زندگی

احمد طاهونچی برای نمایش فندک آخر

حمیدرضا حسینعلی برای نمایش کره آزاد

عبدالله حلیات برای نمایش میلاد نور

عبدالله رضایی برای نمایش موریانه

سعید خیرالهی برای نمایش ولادیمیر و استراگون هر دو زنده‌ اند

کژال راست بین برای نمایش زندگی قلکی

فرامرز قلیچ خانی برای نمایش خواب رنگی

جمشید عسگری برای نمایش سه تابلو

حمیدرضا میرزایی برای نمایش ستاره - آلاچیق

نورالله لک برای نمایش اسپایدر زن

‌نامق خدایار برای نمایش چای فروش

اسماعیل صارمی برای نمایش بازی

زهره کدخدازاده برای نمایش چل کچلون