در حال بارگذاری ...
  • برگزیدگان نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

     

    بخش مسابقه

    نمایشنامه‌نویسی

    اول: علیرضا نادری نجف‌آبادی برای نمایشنامه‌های سعادت لرزان مردمان تیره‌روز و این قصه را ایرانیان نبشته‌اند

    دوم: حسین کیانی برای نمایشنامه رژیسورها نمی‌میرند

    سوم: نغمه ثمینی برای نمایشنامه افسون معبد سوخته

     

    کارگردانی

    اول: محمدمحسن علیخانی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

    دوم: حسین کیانی برای نمایش رژیسورها نمی‌میرند

    سوم: محمد یعقوبی برای نمایش یک دقیقه سکوت و کیومرث مرادی برای نمایش افسون معبد سوخته

     

    بازیگری مرد

    اول: امیر جعفری برای نمایش یک دقیقه سکوت و رژیسورها نمی‌میرند

    دوم: مهدی سلطانی سروستانی برای نمایش رژیسورها نمی‌میرند و احمد مهرانفر برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

    سوم: امیر حیدری برای نمایش لیلوا و کورش زارعی برای نمایش فیروزه که می‌خواند

     

    بازیگری زن

    اول: ستاره اسکندری برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

    دوم: ریما رامین‌فر برای نمایش یک دقیقه سکوت و مهروش جعفرقلی‌زاده برای نمایش یک دقیقه سکوت

    سوم: فروغ قجابگلی برای نمایش آخرین مروارید و رویا میرعلمی برای نمایش رژیسورها نمی‌میرند

     

    طراحی صحنه

    اول: نرمین نظمی برای نمایش یک دقیقه سکوت

    دوم: منوچهر شجاع برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

    سوم: حسین فدایی حسین برای نمایش فیروزه که می‌خواند

     

    طراحی لباس

    کبری طاهری برای نمایش که دیوانه می‌خندد

     

    طراحی چهره و صورتک

    امیر ویاچلی حجازی برای نمایش عشق‌آباد

     

    طراحی بروشور

    محسن سراجی برای نمایش سبز سرخ

     

    موسیقی

    حیدر ساجدی و سینا خشک بیجاری برای نمایش رژیسورها نمی‌میرند

     

    ویژه

    نمایش گیهانی به بلندای البرز، احمد آقالو

     

    تقدیر[بازیگر خردسال]

    تیراژه فراهانی برای نمایش حماسه انقلاب سنگ  [بی‌نا] برای نمایش کودک غریب

     

    تقدیر: لیدی یانگ، اورکت، صالح العبد الصالح، گذر زندگی، ارداویراف‌نامه، لئوناردو، مگسها، آنتیگونه از یونان، آنتیگونه از آلمان، شازده کوچولو، [سرسختی ترانگایس]، [خاطرات/ خاطره]، هوشنگ حسامی برای نمایش پوف، هادی مرزبان برای نمایش حماسه انقلاب سنگ، حسن دادشکر برای نمایش کودک غریب، منیژه محامدی برای نمایش سووشون، علی رفیعی برای نمایش شازده احتجاب، هرمز هدایت برای نمایش هفت کردار و حسینعلی طباطبایی کارگردانی نمایش اتاق خصوصی و چند دهه تدریس و ترجمه 

     

    بخش خیابانی

    طرح و ایده

    تقدیر: محمد کریمی برای نمایش حرفه‌ای، مسعود ساکت‌اف برای نمایش مردی از همین حوالی، مهدی کاموس برای نمایش مردی از همین حوالی، جمشید عسگری برای نمایش فریاد زندگی، علی‌اکبر حلیمی برای نمایش هفت‌خوان، عقیل تقی‌زاده برای نمایش چنان دل کندم از دنیا، شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر، کورش خزاعی اصل برای نمایش از تولد تا تولد، محمد عسگری برای نمایش از تولد تا تولد، فرامرز شاه‌قلعه برای نمایش هرچی و حامد حسین‌زادگان برای نمایش چک

     

    کارگردانی

    اول: مسعود ساکت‌اف برای نمایش برخورد

    دوم: شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر و علی‌اکبر حلیمی برای نمایش هفت‌خوان

    سوم: لیلا جواهری برای نمایش گدا به گدا

    تقدیر: افشین سخاییاز برای نمایش تولد تا تولد، مهدی کاموس برای نمایش مردی از همین حوالی، فرامرز شاه‌قلعه برای نمایش هرچی و حسین وارسته برای نمایش جگر هندی

     

    بازیگری

    اول: فرامرز شاه قلعه برای نمایش هر چی و عباس جمشیدی برای نمایش چنان دل کندم 

    دوم: خسرو کشاورز برای نمایش من خود پیاده‌رو هستم و محمدجواد عزتی برای نمایش سیاه و سفید

    سوم: محمدرضا دیناروند برای نمایش آشغالدونی و سیدوحید فخرموسوی برای نمایش فیلم

    تقدیر: ‌محمد نائینی برای نمایش بشم، شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر، مسعود ساکت‌اف برای نمایش برخورد، جمشید عسگری برای نمایش فریاد زندگی، مسعود صالحی برای نمایش چک و سعید ملک‌نژاد برای نمایش هفت‌خوان رستم

     

    بازیگری کودک و نوجوان

    تقدیر: امیررضا شجریان برای نمایش بقال و حسین نوشیر برای نمایش در پس پرده

     

    نمایش های آئینی خیابانی

    تقدیر: عروس باران، هامون هامون است، تکم‌خوانی و عطریه

     

    برگزیدگان کانون ملی منتقدان تئاتر

    [بدون قضاوت نمایش سنساره و نمایشنامه کفتر به توان دو]

     

    کارگردانی

    محمد یعقوبی برای نمایش یک دقیقه سکوت

     

    نمایشنامه‌نویسی

    علیرضا نادری برای نمایشنامه سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

     

    بازیگری مرد

    مهدی سلطانی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

     

    بازیگری زن

    ستاره اسکندری برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز

     

    طراحی صحنه

    حسین فدایی برای نمایش حسین فیروزه که می‌خواند

     

    طراحی لباس

    پریدخت عابدین‌نژاد برای نمایش وقت خواب ماهی‌ها

     

    طراحی گریم

    افسانه قلی‌زاده برای نمایش افسون معبد سوخته

     

    موسیقی

    فرزاد دانشمند برای نمایش وقت خواب ماهی‌ها